Domov Šport Slovan v Lige majstrov neuvidíme. Ševelu stálo zlyhanie miesto

Slovan v Lige majstrov neuvidíme. Ševelu stálo zlyhanie miesto

0
0

V rámci 1. predkola sa Slovan Bratislava predstavil v odvetnom zápase na ihrisku čiernohorského Sutjeska Nikšič. Úvodný stret dopadol lepšie pre balkánsky celok, nakoľko si z Tehelného poľa odniesol nerozhodný výsledok 1:1. „Belasí“ vonku zlyhali na plnej čiare a okrem šance na postup do skupinovej fázy prišli aj o kormidelníka Martina Ševelu.

Po 90 minútach mal do druhého predkola lepšie nakročené Slovan. Bezgólový prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, avšak krátko po prestávke sa prihlásili o slovo hostia.

Moha poslal loptu pred odkrytú bránu a Šporar aj s prispením obrancu skóroval. Jeden gól však nestačil na to, aby zastavil odhodlané domáce mužstvo.

Nápor Čiernohorcov vyvrcholil v tretej minúte nadstaveného času pri štandardnej situácii. Na Šofranacovu dorážku bol Greif prikrátky a zápas smeroval do predĺženia.

Ani ďalšia polhodina nerozhodla, a tak prišli na rad pokutové kopy. V nich boli neúspešní až traja exekútori Slovana, čo znamenalo vytúžený postup pre hráčov balkánskeho celku.

Po prehre padali hlavy

Hanebné vypadnutie sa nezaobišlo bez následkov. Vedenie majstra Fortuna ligy len niekoľko hodín po zápase odvolalo z funkcie hlavného trénera Martina Ševelu. Spolu s ním skončil aj asistent Ivan Vrabec.

„Uvedomujeme si, že akékoľvek slová nenapravia to, čo sa včera udialo. Pri všetkej úcte k súperovi, vypadnúť v prvom kole a takýmto spôsobom je jednoducho neakceptovateľné,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml., „musíme si priznať, že oba zápasy a predovšetkým ten odvetný sme z pohľadu pripravenosti mužstva a taktiky absolútne nezvládli.“

Ševela zaujal post manažéra v októbri 2017. S klubom vyhral v roku 2018 Slovenský pohár a v roku 2019 sa radoval zo zisku ligového titulu.