Domov Šport Slovenskí florbalisti rozdrvili základnú skupinu

Slovenskí florbalisti rozdrvili základnú skupinu

0
0

S cieľom postúpiť zo skupiny odchádzali slovenskí reprezentanti do Prahy, ktorá hostí tohtoročné majstrovstvá sveta vo florbale. V základnej skupine sa našim reprezentantom podarilo viac, ako len postúpiť. Svojich súperov doslova roztrhali na kusy.

V prvom zápase si zverenci trénera Koutneho zmerali sily s najsilnejším súperom. Už tento zápas však naznačil, že zápasy základnej skupiny nebudú pre našich chlapcov nič zložitého.

V podstate už po prvej tretine bolo „vymaľované“, keď naši zaskočili Kanaďanov piatimi presnými zásahmi, pričom brankár Mazák udržal čisté konto. S javorovými listami sme si napokon poradili vysoko 12:3.

Ani nie o 24 hodín nás čakal druhý zápas. Slováci vyhrávali nad Japonskom 3:0 už po dvoch minútach a nakoniec si pripísali ďalšie vysoké víťazstvo 15:1.

V tom čase už bolo jasné, že Slováci majú postup zo skupiny vo vrecku a v treťom zápase so Singapurom si už mohli len vylepšiť svoje skóre a aj tak spravili.

Svojho ázijského súpera opäť pokorili vysoko 18:2, čo je najvyššia výhra našich v histórii európskych šampionátov. Slováci mali po tejto fáze najlepší útok šampionátu, suverénne vyhrali základnú skupinu a postúpili do ďalšej fázy turnaja bez prehry so skóre 45:6.

V nej si zmerali sily s najslabším tímom zo skupiny A. Bolo ním Lotyšsko, ktoré naších chlapcov poriadne prekvapilo. Po hladkej ceste v základnej skupine sa z víťazstva radoval niekto iný ako reprezentanti Slovenska.

Slovákom po prehre 1:6 ostali len oči pre plač a uspokojiť sa budú musieť s 9. až 12. miestom.

sam, foto: facebook