Domov Slovensko Vadala opäť na scéne, Fico ho nepozná

Vadala opäť na scéne, Fico ho nepozná

0
0

Taliansky mafián Antonino Vadala, ktorý roky podnikal najmä na východnom Slovensku, je opäť na scéne. Jeho komunikácia s asistentkou bývalého premiéra Roberta Fica mala podľa zverejnených informácií prebiehať aj počas toho, ako Trošková pôsobila na Úrade vlády SR ako hlavná štátna radkyňa.

Denník Sme minulý týždeň informoval, že správy, ktoré zachytili slovenskí policajti v telefóne Antonina Vadalu pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ukazujú, že s ním Mária Trošková, vtedy ako hlavná štátna radkyňa, neriešila len súkromné témy.

„Siska ma eviduje ako tvojho bieleho koňa ty ch*j a mám to od najvyššieho človeka,“ písala podľa Sme Trošková Vadalovi. V komunikácii sa bavili o spoločnom bankovom účte či dovolenke v Miláne.

Trošková začala pracovať pre Fica na Úrade vlády SR 1. marca 2015. Po Kuciakovej vražde na úrade skončila. Vtedajší premiér a predseda strany Smer-SD na otázky novinárov opätovne poprel, že by Vadalu poznal.

„Žiadneho Vadalu nepoznám, v živote som s ním nehovoril. V živote ma nikto nežiadal o pomoc pre Vadalu alebo kohokoľvek iného,“ povedal Robert Fico.

Fico o Troškovej od SIS nevedel

Šéf Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský po rokovaní parlamentného výboru na kontrolu SIS povedal, že nevie, koho myslela Trošková ako „najvyššieho“ a či to mal byť Robert Fico.

„Predseda vlády žiadnu informáciu týkajúcu sa Márie Troškovej nikdy nedostal,“ uviedol Pčolinský. Celý problém by podľa šéfa SIS neexistoval, ak by vedúci úradu, kde Trošková pracovala, požiadal o bezpečnostnú previerku tejto osoby a aj ďalších ľudí, ktoré boli v okolí premiéra.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Majsterku sveta dobodal manžel

Vo veku 25 rokov zomrela kenská atlétka Agnes Jebetová Tiropová. Podľa informácií Kenskej …