Domov Šport Vlhová nemá v slalome konkurenciu

Vlhová nemá v slalome konkurenciu

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zaznamenala skvelý vstup do nového roka. V prestížnom slalome v Záhrebe nedala svojim súperkám šancu a už po tretíkrát v rade ju korunovali za Snehovú kráľovnú. V Kranjskej Gore jej síce nevyšiel podľa predstáv obrovský slalom, avšak v slalome sa opäť postavila na najvyšší stupienok.

Na prelome rokov sa Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní žien boril s rozširovaním nákazy koronavírusu a viaceré pretekárky museli pre pozitívny PCR test ostať v karanténe.

To sa našťastie netýkalo slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej, ktorá si v prvých tohtoročných štartoch pripísala hneď dva triumfy.

Trojnásobná kráľovná

V Záhrebe si Vlhová vytvorila výbornú východiskovú pozíciu už v 1. kole, po ktorom jasne viedla. Druhá Mikaela Shiffrinová, ktorá sa vrátila do kolotoča SP po prekonaní koronavírusu zaostávala o 64 stotín sekundy, priebežne tretia Wendy Holdenerová o 0,81 s.

V druhom kole nasadila Američanka pekelné tempo a do cieľa prišla s obrovským náskokom 1,61 s pred Katharinu Liensbergerovú.

Vlhová však zdvihla hodenú rukavicu, skvele sa popasovala s náročnými podmienkami, v hornej časti ju síce rozhodila jedna ryha, ale držala si tempo a do cieľa doviezla polsekundový náskok.

„Dávala som si pozor, aby som zvládla hlavné pasáže, aj keď to bolo s chybami. Bojovala som zo všetkých síl a nakoniec to stačilo na víťazstvo.

Nevymýšľala som nič špeciálne, iba som sa sústredila na lyžovanie, aby som išla čisto a vyhla sa problémom. V Záhrebe je veľmi dlhý slalom a v záverečnej strmine už cítite stehná. Som rada, že som to zvládla,“ dodala Vlhová.

„Bolo to náročné, vieme, aká je Petra pretekárka. Vždy je to rivalita. Je veľmi dobre pripravená, má dobrú podporu od tímu, ak nespraví veľa chýb, je ťažké ju poraziť,“ zložila poklonu slovenskej lyžiarke Mikaela Shiffrinová vo videorozhovore pre Zväz slovenského lyžovania.

Vlhová dosiahla celkovo dosiahla už 16. slalomové víťazstvo v kariére. Za Snehovú kráľovnú ju korunovali tretí rok za sebou, čo dokázala ako prvá lyžiarka v histórii.

Marlies Schildová aj Shiffrinová slávili v minulosti na Medvednici zhodne štyri víťazstvá, ale viac ako dvakrát za sebou sa im nepodarilo triumfovať.

Obrovský slalom rýchlo hodila za hlavu

V slovinskej Kranjskej Gore sa Vlhová postavila v sobotu na štart obrovského slalomu. Už prvé kolo predznamenalo, že toto nebude deň našej pretekárky.

Na strmej a rozbitej trati síce bojovala, ale nemala potrebnú rýchlosť. 15. miesto z prvého kola si napokon udržala aj po tom druhom.

Všetko si to však vynahradila v nedeľňajšom slalome, v ktorom potvrdila, že je aktuálne najlepšou slalomárkou v štartovom poli.

Slovenská reprezentantka si už v prvom kole vytvorila dobrú východiskovú pozíciu na boj o prvenstvo. Trať, ktorú postavil jej švajčiarsky tréner Mauro Pini, zvládla ako druhá najrýchlejšia, keď zaostala za Holdenerovou o osem stotín….Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…