Domov Šport Vlhová totálne ovládla Levi

Vlhová totálne ovládla Levi

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová chcela v Levi napodobniť vlaňajší úspech, keď vo fínskom stredisku vyhrala oba slalomy. Podriadila tomu celú prípravu v posledných troch týždňoch a urobila dobre. Petra ukázala, že aj v tejto sezóne bude patriť medzi top pretekárky štartového poľa a opäť vyhrala oba slalomy.

Celková víťazka SP 2020/2021 odštartovala nový ročník tretím miestom v obrovskom slalome v októbrovej ľadovcovej ouvertúre v Söldene.

Pred novým ročníkom si dala za cieľ viac sa koncentrovať na slalom a obrovský slalom, aj preto vynechala minulotýždňovú paralelku a rozhodla sa neobhajovať vlaňajší triumf v Lech/Zürs.

Do Fínska priletela už 31. októbra a na tamojšom svahu sa tri týždne pripravovala na štart slalomovej sezóny. „Cítim sa v slalome veľmi dobre.

Pomohlo mi, že sme tu už takmer tri týždne. Lyžuje sa mi dobre. Cítim sa byť stopercentne pripravená,“ povedala Vlhová ešte pred víkendom.

Robila presne, čo mala

Už v prvej sobotnej jazde potvrdila, že jej vyjadrenia neboli len slová do vetra. Zo všetkých pretekárok predviedla najrýchlejší čas a do druhého kola štartovala s 11 stotinovým náskokom pred americkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou.

V druhom kole síce v hornej časti trate stratila zo svojho náskoku, ale v druhej časti trate zrýchlila, išla takmer bez chýb a opäť zaznamenala najrýchlejší čas kola.

V prvom slalome sezóny Vlhová celkom zaslúžene zvíťazila, keď za sebou o 31 stotín nechala Shiffrinovú. Tretia skončila s odstupom 0,84 s Nemka Lena Dürrová. Slovenská lyžiarka si pripísala prvé tohtosezónne víťazstvo.

„Robila som presne to, čo som mala. Urobila som dve vyrovnané jazdy a teším sa. Sme tu v Levi už tri týždne, bolo to náročné, ale vedeli sme do čoho ideme a urobili sme maximum. Napokon sa nám to vrátilo…