Domov Šport Všetky slovenské tímy idú v Európe ďalej

Všetky slovenské tímy idú v Európe ďalej

0
0

Všetci slovenskí zástupcovia v európskych pohárových súťažiach postúpili cez prvú prekážku do ďalšieho kola. Napriek tomu, že boli favoritmi, Slovan Bratislava, Spartak Trnava i MŠK Žilina však v jednom z dvoch zápasov so svojimi súpermi ťahali za kratší koniec.

Futbalisti Slovana Bratislava sa prebojovali do 2. predkola Ligy majstrov cez írsky tím Shamrock Rovers. V prvom zápase v domácom prostredí mali jednoznačne navrch, no zo svojich mnohopočetných šancí dokázali uhrať „len“ víťazstvo 2:0.

O dvojgólový náskok prišli v odvete v Dubline v 64. minúte, no Vladimír Weiss mladší odmietol predĺženie a po peknej individuálnej akcii znížil na postupových 1:2. Slovan si v 2. predkole zmeria sily so švajčiarskym tímom Young Boys Bern.

Futbalisti Spartaka Trnava zas postúpili do 2. predkola novovzniknutej Európskej konferenčnej ligy. Po šokujúcej prehre 2:3 na Malte potvrdili doma úlohu favorita a po triumfe 2:0 nad FC Mosta postúpili do 2. predkola. V ňom si tretí tím uplynulej sezóny Fortuna ligy zmeria sily s rumunským Sepsi OSK…