Domov Zaujímavosti VIDEO: Zachránil dieťa a dostal francúzske občianstvo

VIDEO: Zachránil dieťa a dostal francúzske občianstvo

0
0

K veľkej tragédii takmer došlo v hlavnom meste Francúzska. V severnej časti Paríža v jednom z výškových domov nechali rodičia svoje dieťa samé doma a to sa vybralo preskúmať okolie.

Žiaľ, nejakým spôsobom sa dostalo cez zábradlie na balkóne a ostalo visieť zo štvrtého poschodia. Celú situáciu videl migrant z Mali Mamoudou Gassama, ktorý neváhal, vyšplhal sa cez balkóny a dieťa zachránil.

Je pozoruhodné, že sa malé dieťa udržalo tak dlho, ešte pozoruhodnejšie, že 22-ročný migrant nezaváhal ani na chvíľočku. Len vďaka jeho odvahe nedošlo k veľkému nešťastiu.

Jeho hrdinský čin neostal nepovšimnutý. Na stretnutie do Elyzejského paláca ho pozval sám francúzsky prezident Emmanuel Macron. Mamoudou dostal za svoje hrdinstvo ponuku, aby sa stal francúzskym občanom, keďže do krajiny prišiel pred pár mesiacmi práve z dôvodu, aby sa tu usadil.

Okrem toho sa môže pridať aj do hasičského zboru, ak bude mať záujem. Tento príbeh mal chvalabohu šťastný koniec. Vysvetľovať majú čo rodičia. Čokoľvek však pre nich bude lepšie, ako to, čo by sa stalo, keby v tom čase odvážny muž nešiel okolo.

max, foto: printscreen, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Skryté talenty známych ľudí, ktorým nebudete veriť

Každý človek má na niečo talent. Rovnako to platí aj o známych ľuďoch. Tí majú popri talen…