Domov Šport Základná časť Fortuna ligy skončila

Základná časť Fortuna ligy skončila

0
0

Cez víkend sa skončila základná časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Fortuna liga pozná najväčších adeptov na titul. O ten sa pobije šestica najlepších, zvyšní účastníci budú bojovať o udržanie sa v najvyššej lige.

S výrazným náskokom vyhral základnú časť bratislavský Slovan. Druhá Žilina i tretia Dunajská Streda nazbierali o neuveriteľných 14 bodov menej.

Istotu účasti v lepšej časti nadstavby mali už pred posledným kolom aj Ružomberčania a Michalovce. Nováčik zo Serede si účasť medzi najlepšími vybojoval v poslednom kole, keď v priamom súboji o prvú šestku zdolal majstrovský Spartak Trnava.

Ten tak po historickom minuloročnom titule a skvelej pohárovej jeseni môže na podobný úspech zabudnúť. V nadstavbovej časti sa bude hrať systémom každý s každým doma aj vonku čo znamená, že každý tím si môže prilepšiť o 30 bodov.

Pri 14-bodovom náskoku Slovana je jasné, že ak si udrží formu, boj o titul nebude nijak zvlášť zaujímavý, a lákať budú skôr duely o udržanie.

Posledný tím po nadstavbe zostúpi do nižšej súťaže automaticky, predposledný bude hrať baráž o udržanie medzi elitou s druhým najlepším tímom II. futbalovej ligy.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…