Domov Šport ZPH: Rusi a Bielorusi v Pekingu neštartujú

ZPH: Rusi a Bielorusi v Pekingu neštartujú

0
0

Športovci z Ruska ani Bieloruska nakoniec nemohli súťažiť na zimných paralympijských hrách v Pekingu. Medzinárodný paralympijský výbor (MPV) im zakázal účasť len deň pred otváracím ceremoniálom, keď zmenil svoje predchádzajúce rozhodnutie, že reprezentanti týchto krajín sa na podujatí môžu zúčastniť pod neutrálnou vlajkou.

Vedenie MPV minulý štvrtok prehodnotilo iba deň starý krok. Viaceré národné výbory, tímy a niektorí športovci totiž hrozili, že nebudú súťažiť, a vyhrotila sa aj situácia v paralympijských dedinách. Nesúhlasili so štartom Rusov a Bielorusov po ruskej invázii na Ukrajinu, ktorú podporuje aj Bielorusko.

Neriešiteľná situácia

„Sme presvedčení, že šport a politika by sa nemali miešať. Vojna však ovplyvnila aj tieto ZPH a mnohé vlády zasahujú v zákulisí nášho vzácneho podujatia. MPV zo svojej podstavy musí prihliadať na názory členských organizácií.

V stredu sme sa riadili snahou o dlhodobú prosperitu a prežitie paralympijského hnutia. Na naše princípy a hodnoty sme nesmierne hrdí, ale eskalujúca situácia nás takto krátko pred štartom ZPH postavila pred neriešiteľnú úlohu…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…