Domov Cestovanie 6 najzaujímavejších miest na exotickom ostrove Bali

6 najzaujímavejších miest na exotickom ostrove Bali

0
0

Ostrov Bali je známy tým, že ide o najzápadnejší ostrov Malých Súnd, ktorý leží medzi Jávou na západe a Lombokom na východe. Posledné roky sa stáva tento ostrov čoraz viac obľúbeným medzi turistami z celého sveta.

Vybrali sme 6 zaujímavých miest tohto ostrova, ktoré ho robia jedným z najvyhľadávanejších turistických miest a objaviť tam môžete krásnu zelenú prírodu, mohutné vodopády, hinduistické chrámy a nádherné pláže.

Denpasar ako hlavné mesto ostrova

Hlavným a zároveň aj najväčším mestom ostrova je polmiliónový Denpasar ležiaci na juhu ostrova.

Ostrov Bali sa skladá z provincií: Badung, Bangla, Buleleng, Denpasar (mesto), Gianyar, Jembrana, Karangasem, Klungkung, Tabanan a mesta Kota.

Ryžové polia

Ubud je považovaný za raj umelcov a samotné centrum bálijskej kultúry, ktoré sa nachádza medzi ryžovými poliami a strmými roklinami.

Tieto malebné kaskádovito postavené ryžové polia zasadené do palmových alejí sú vyhľadávané nielen domácimi, ale predovšetkým turistami z celého sveta.

Monkey Forest

Veľkou atrakciou pre turistov, smerujúcich do spomínaného Ubudu, je aj Monkey Forest, v ktorom je možné pozorovať voľne žijúce opice, ktoré sú vraj niekedy až príliš priateľské a dokážu ukradnúť z ruky aj banán.

Zaujímavosťou je aj to, že na tomto ostrove nájdete aj jeden zo šiestich najposvätnejších hinduistických chrámov – kráľovský chrám Uluwatu (Opičí chrám).

Vulkán Mount Agung

Najvyššou horou krajiny je aktívny vulkán Mount Agung s nadmorskou výškou 3 142 mnm, ktorý naposledy vybuchol v roku 1963.

Nachádza sa tu taktiež vulkán Mount Batur, ktorý je stále aktívny (asi pred 30 tisíc rokmi tu nastal jeden z najväčších vulkanických výbuchov na Zemi).

Besakih ako jeden z najznámejších chrámov

Na Bali môžete nájsť viacero chrámov a svätýň, pri ktorých si môžete očistiť svoju myseľ. Medzi tie najnavštevovanejšie chrámy patrí Besakih.

Miestni obyvatelia si tam chodia pre svätenú vodu do domácich svätýň a počas najvýznamnejšieho sviatku Bhatara Turun Kabeh sa tam zvyknú zhromaždiť až desaťtisíce veriacich.

Chrám Tanah Lot

Medzi významný a turisticky zaujímavý chrám je aj Tanah Lot, ktorý bol údajne založený potulným hinduistickým kňazom Nirartha, ktorý meditoval tak silno, že zhodil časť skaly do mora, a tak vznikol „ostrov“ Tanah Lot.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…