Domov Šport Ajax naďalej stína gigantov. Kto ďalší sa pobije o „ušatú“ trofej?

Ajax naďalej stína gigantov. Kto ďalší sa pobije o „ušatú“ trofej?

0
0

Spanilá jazda Ajaxu Amsterdam, či nervydrásajúca prestrelka na Etihad. 16. a 17. apríla sa definitívne uzavreli štvrťfinálové boje a my sme mali možnosť vidieť nádielku atraktívnych duelov. Ako si elitné európske kvarteto zaistilo miestenku v semifinále Ligy majstrov, sa dočítate v našom článku.

„Biely balet“ bol len predjedlom

Len mesiac po tom, ako mladíci z hlavného mesta Holandska „vyškolili“ kráľovský Real Madrid, padol za obeť ich dravému futbalu ďalší veľkoklub.

Na Allianz štadióne v Turíne sa však paradoxne ujal vedenia práve domáci Juventus. Presnou hlavičkou k žrdi sa vyznamenal Cristiano Ronaldo. Radosť „bianconeri“ trvala len do 34. minúty.

Čiernobiela defenzívna línia sa príliš spoliehala na ofsajdovú pascu, keď osamotený van de Beek vyrovnal stav stretnutia. Strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa hosťom podarilo v 67. minúte.

Schöneho center našiel hlavu kapitána De Ligta a ten sa nemýlil. Ronaldo sa tak po prvýkrát od roku 2015 nepredstaví vo finále „milionárskej“ súťaže.

Messi opäť katom Angličanov

Lionel Messi prelomil svoju štvrťfinálovú kliatbu a po prvýkrát od roku 2013 skóroval v tejto fáze vyraďovacích bojov. Navyše tak učinil proti súperovi z „kolísky“ futbalu.

Argentíčan v zápase proti Manchestru United zaknihoval už svoj 24. gól proti anglickým klubom. Skóre otvoril v 16. minúte nádhernou strelou k žrdi spoza hranice vápna.

Druhý presný zásah zaznamenal o necelé 4 minúty neskôr, keď ranou z podobnej pozície zaskočil gólmana De Geu. Ten svojím neistým zákrokom nechal spomenúť na minely Lorisa Kariusa z kyjevského finále. O víťazstvo rozdielom triedy sa postaral ďalekonosným obstrelom Brazílčan Coutinho.

Červená gólová mašinéria pokračuje

Salah, Firmino, Mané. Liverpoolske útočné trio je postrachom azda každej európskej defenzívy. Ich mimoriadnu efektivitu okúsil v stredu večer aj súper z Porta.

Na Estádio do Dragão sa hostia chopili oprát zápasu v 26. minúte, kedy sa po presnej prihrávke Salaha presadil v páde Mané. Asistujúci Egypťan sa v druhom dejstve taktiež zapísal medzi strelcov.

Zoči‑voči skúsenému Casillasovi zachoval chladnú hlavu a zvýšil vedenie. Čestný zásah „drakov“ zaznamenal po rohovom kope Militao, no zvyšok zápasu patril hosťom.

Posledný člen červeného „trojlístka“ sa prihlásil o slovo v 77. minúte. Firmino poslal loptu hlavou pomedzi Casillasove nohy. Na konečných 4:1 uzavrel stopér Van Dijk.

Divočina na Etihad

Raheem Sterling z Manchestru City

Tottenham po domácom víťazstve 1:0 šiel do odvety pripravený na ofenzívnu kanonádu hráčov Manchestru City. Už po štyroch minútach si otvoril strelecký účet krásnou obaľovačkou Sterling.

Vzápätí prišla rýchla odpoveď hostí. Najskôr vyrovnal z hranice vápna Son, následne sa ten istý hráč po prihrávke Eriksena postaral o obrat. V 11. minúte dostal aj za pomoci teču súpera loptu do siete Bernardo Silva a uzavrel tak šialený úvod.

Prestávka trvala len 10 minút. V 21. minúte skóroval z ťažkého uhla Sterling. Domáci viedli 3:2, no ak chceli pomýšľať na postup, museli ešte raz skórovať.

Agüero delovkou prekonal Llorisa, no striedajúci žolík Llorente nezvyčajným dotykom pochoval nádeje „Sky Blues“.