Domov Šport Banská Bystrica prišla o titul

Banská Bystrica prišla o titul

0
0

Riadiaci orgán najvyššej slovenskej hokejovej súťaže rozhodol ešte 12. marca o pridelení majstrovského titulu v predčasne ukončenej sezóne obhajcovi z Banskej Bystrice. Niekoľko týždňov kritiky prinútilo kompetentných konať a svoje rozhodnutie zmeniť.

Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky vydal 9. marca nariadenie, ktorým zakázal organizovanie športových podujatí predbežne na dva týždne.

Už o dva dni neskôr rozhodli zástupcovia tipsportligových klubov o predčasnom ukončení sezóny, keďže nevideli priestor, že by sa liga normálne dohrala.

Až po tento moment bolo všetko v poriadku. Problém nastal 12. marca, keď Ligová rada Tipsportligy rozhodla o udelení majstrovského titulu v tom čase vedúcemu celku tabuľky, ktorým bol obhajca HC’05 iClinic Banská Bystrica.

Na toto rozhodnutie sa zdvihla vlna kritiky od ostatných klubov i športovej verejnosti. Hoci šéf Pro hokeja, ktorý riadi najvyššiu slovenskú ligu, Richard Lintner obhajoval toto rozhodnutie, neutíchajúca kritika prinútila funkcionárov hokejového zväzu konať.

V utorok tento týždeň rozhodol Výkonný výbor SZĽH o zrušení rozhodnutia Ligovej rady zo dňa 12. marca. To znamená, že pridelenie titulu Banskej Bystrici je tak neplatné.

Banská Bystrica je spokojná

S utorkovým rozhodnutím je spokojný aj samotný banskobystrický klub. „Rozhodnutie akceptujeme a sme radi, že ukončilo traumatizáciu najmä športovej verejnosti, vyvolanú svojím prvým rozhodnutím.

Rýchla, okamžitá a pohotová reakcia výkonného výboru SZĽH zabránila znevažovaniu mena nášho klubu a vytváraniu dojmu, že sme si titul pridelili sami,“ znie stanovisko klubu.

red, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…