Domov Šport Barcelona ovládla Bernabéu po štvrtýkrát za sebou

Barcelona ovládla Bernabéu po štvrtýkrát za sebou

0
0

Futbalisti katalánskeho giganta sa v sobotu v rámci 26. kola španielskej Primera División predstavili na štadióne tretieho Realu Madrid. Po stredajšom pohárovom víťazstve v pomere 3:0 si „blaugranas“ pripísali ďalší triumf v svätostánku svojho najväčšieho rivala. O jediný gól stretnutia sa postaral chorvátsky stredopoliar Ivan Rakitič.

Negatívna domáca ligová bilancia „bieleho baletu“ proti Barcelone trvá už od novembra 2015. Hostia vtedy uštedrili zverencom trénera Rafaela Beníteza štvorgólovú nádielku.

Nasledovali víťazstvá 3:2 a 3:0. Štvrtým triumfom v poradí si Barcelona zaistila sedembodový náskok na čele tabuľky a s istotou mieri za titulom.

Tím Ernesta Valverdeho sa mohol ujať vedenia už po akcii Lionela Messiho, Argentínčanov lob sa však nezmestil medzi tri tyče. V 26. minúte už naplno rozjasal sektor hostí Ivan Rakitič, keď úspešne zakončil na prvý pohľad nenápadný útok Kataláncov.

Ivan Rakitič zariadil výhru „blaugranas“.

Domáci sa po obrátke pokúsili vyrovnať, zvýšili tlak, no na výbornú defenzívu súpera nenašli recept. Realu v mnohých prípadoch chýbala dávka futbalového šťastia, avšak ich najväčšou slabinou bola finálna fáza.

Najnebezpečnejší pokus o vyrovnanie z kopačky Viníciusa smeroval len do tela padajúceho Lengleta. Po 90 minútach sa tak z dôležitých troch bodov radoval líder súťaže.