Domov Šport Basketbalistky Ružomberka získali Slovenský pohár

Basketbalistky Ružomberka získali Slovenský pohár

0
0

Basketbalistky MBK Ružomberok sa stali víťazom Final Six Slovenského pohára žien 2021/22. Organizátorky trojdňového podujatia zvíťazili v domácom prostredí vo finálovom zápase nad Piešťanskými Čajkami 59:47.

Finálový turnaj Slovenského pohára v basketbale žien obstaralo šesť tímov. V piatok si o miestenku medzi najlepšou štvorkou zahrali v štvrťfinálových due­loch Young Angels Košice so svojimi klubovými spoluhráčkami z tímu U19 (77:61) a ŠBK Šamorín s BK ŠKP 08 Banská Bystrica (55:68).

Na víťazky v semifinále čakali dva najlepšie tímy najvyššej ženskej súťaže domáci MBK Ružomberok a Piešťanské Čajky. V sobotnom prvom semifinále sa domáce hráčky natrápili s Banskou Bystricou, no nakoniec ju zdolali 52:45 a postúpili do finále.

V druhom semifinále dominovali útoky, pričom len v prvom polčase padlo 84 bodov (42:42). V druhom polčase mali navrch favoritky z Piešťan (82:73), ktoré tak obhajkyne Slovenského pohára z Košíc poslali do boja o tretie miesto.

V ňom si v nedeľu podľa predpokladom poradili s Bystricou 77:69. Doplňme ešte, že druhý košický tím prekvapivo v boji o 5. miesto porazil extraligistky zo Šamorína 59:48.

Finále v réžii domácich

Dve trojky Praženicovej za sebou a úspešný pokus Stašovej priniesli Ružomberku po 130 sekundách finálového duelu vedenie 8:0. Piešťany však odpovedali takmer rovnakou mincou – 7 bodmi v sérii.

Prvá štvrtina priniesla vyrovnanú partiu a tiež upracovaný basketbal z oboch strán. Čajky sa v druhej štvrtine strelecky a herne trápili a základná zostava Ružomberka postupne navyšovala vedenie a získavala kontrolu nad zápasom…