Domov Šport Basketbalistky skončili na ME už v skupine

Basketbalistky skončili na ME už v skupine

0
0

Slovenské basketbalistky sa minulý týždeň predstavili na kontinentálnom šampionáte konanom v Španielsku a Francúzsku. Napriek víťazstvu s Bieloruskom, sa s ním rozlúčili už po skupinových bojoch. V rozhodujúcom dueli, nedokázali zdolať silný domáci tím.

Slovenské basketbalistky, hrajúce v španielskej Valencii, nevstúpili do šampionátu dobre, keď so Švédskom prehrali 57:74. Nádej na víťazstvo sa pre Slovenky rozplynula v tretej štvrtine, ktorá im absolútne nevyšla. Počas viac ako šiestich minút dokázali skórovať len dva body, zatiaľ čo Švédsko ich zaznamenalo 14.

Do poslednej časti hry vstupovali s nedosiahnuteľným mankom 28 bodov. A to práve Švédsko bolo tímom, cez ktorý sa Slovenky chceli prebojovať do ďalšej fázy turnaja. „Švédsko hralo dobre a stopercentne si zaslúžilo za tento výkon víťazstvo. Sestry Eldebrinkové ukázali svoj level, tvorili hru a ťahali svoje spoluhráčky.

Odviedli dobrý výkon. Moje prvé dojmy sú také, že môj tím zaplatil nováčikovskú daň, respektíve za neskúsenosť…