Domov Šport VIDEO: Basketbalistky v Čiernej Hore príjemne prekvapili

0
0

Basketbalistky Slovenska zvíťazili v Podgorici nad hráčkami Čiernej Hory 73:72 v stretnutí A‑skupiny kvalifikácie o postup na ME 2019 do Srbska a Lotyšska. O triumfe zvereniek Petra Kováčika rozhodla 5 sekúnd pred koncom trojkou kapitánka Sabína Oroszová.

V súlade s predpokladmi domáce začali aktívnejšie a po prvej štvrtine viedli o 12 bodov. Potom však zabrala slovenská obrana a v druhej 10-minútovke dovolila Čiernohorkám nastrieľať iba šesť bodov.

Naopak, skvelou sériou 18 bodov otočili Kováčikove zverenky stav na 35:29. V druhom polčase sa domácim podarilo vyrovnať. Štvrtá štvrtina priniesla drámu.

Dve a pol minúty pred koncom Slovenky viedli o 5 bodov, Čiernohorky však dvoma premenenými trestnými hodmi vyrovnali a minútu pred záverečnou sirénou viedli o dva body.

O triumfe hostiek päť sekúnd pred koncom rozhodla trojkou Sabína Oroszová. Peter Kováčik (tréner SR): „Moje prvé pocity sú, že som veľmi šťastný. Dokázali sme zvládnuť úžasne dôležitý zápas tejto kvalifikácie. Myslím si, že sme mnohých ľudí na Slovensku týmto výsledkom prekvapili.“

Čierna Hora – Slovensko 72:73
29:17, 6:21, 18:15, 19:20
Najviac bodov Čiernej Hory: Jovanovičová 24 (4 trojky), Dubijevičová 19, G. Johnsonová 12 (17 doskokov)
Zostava a body SR: T. Páleníková 13, Hruščáková 11 (10 doskokov), Bálintová 10, Oroszová 7, Mištinová 4 (Felixová 19 /3 trojky/, Slamová 5, Kováčiková 4, Palušná a Remenárová po 0)
TH: 22/14 – 7/6; fauly: 15 – 22; trojky: 10 – 7;
rozhodovali: Cici, Hoxhaj (obaja Alb.) a Pavlov (Maced.); 350 divákov