Domov Cestovanie Bratislavské letisko stratilo 85% cestujúcich

Bratislavské letisko stratilo 85% cestujúcich

0
0

Jednou z koronavírusom najviac celosvetovo postihnutých ekonomických oblastí je cestovný ruch. Potvrdzujú to aj dáta bratislavského letiska, ktoré v jednom z obyčajne najsilnejších mesiacov roka prišlo až o 85% cestujúcich.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v auguste na príletoch a odletoch spolu 48 311 cestujúcich. V porovnaní s augustom minulého roka je to pokles o približne 280-tisíc cestujúcich, respektíve o 85 %.

Po januári a februári bol august na letisku z hľadiska počtu vybavených cestujúcich tretím najsilnejším mesiacom v roku. V porovnaní s júlom 2020, v ktorom letisko odbavilo 16 604 cestujúcich, vzrástol počet cestujúcich v auguste trojnásobne.

„Avšak zatiaľ čo minulý rok sme po skončení letných prázdnin evidovali už viac ako 1,25 milióna cestujúcich, tento rok ich je len necelých 358-tisíc,” zhodnotil generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Najviac sa cestovalo do Británie

V auguste uskutočnili dopravcovia na letisku v Bratislave spolu 1 788 letov, o 46 % menej ako minulý rok v auguste. Najviac cestujúcich smerovalo v auguste z Bratislavy do Londýna a späť. Nasledoval Dublin a na treťom mieste sa umiestnila jedna z mála realizovaných charterových destinácií Rodos.

Takmer 80 % cestujúcich cestovalo v auguste z/do Bratislavy na pravidelných linkách, charterová doprava dosiahla iba 9 % z minuloročného objemu.

Najviac cestujúcich v mesiaci august prepravil z Bratislavy a do nej dopravca Ryanair, nasledoval Wizz Air a AirExplore.red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá…