Domov Slovensko Bude Šefčovič kandidovať za SMER?

Bude Šefčovič kandidovať za SMER?

0
0

Dlho sa čakalo na to, kým s menom svojho kandidáta na prezidenta príde najsilnejšia politická strana SMER-SD. Zdá sa však, že to nebude ani jeden z diplomatov Miroslav Lajčák, či Ján Kubiš.

Koncom minulého týždňa sa začalo skloňovať meno ďalšieho slovenského politika, ktorý pôsobí najmä v zahraničí. Podľa medializovaných informácií predseda strany Robert Fico ponúkol kandidatúru pod hlavičkou strany dlhoročnému členovi Európskej komisie Marošovi Šefčovičovi.

Ten v Európskej komisii sedí už od roku 2010, keď šéfoval oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, kultúry a mládeže. Dnes je dokonca podpredsedom komisie  zodpovedným za energetickú úniu a zároveň je aj služobne najstarším eurokomisárom.

V pondelok sa Šefčovič stretol s predsedníctvom strany SMER-SD. Hoci oficiálne rozhodnutie nikto zo zúčastnených médiám neoznámil, podľa neoficiálnych správ sa Maroš Šefčovič so Smerákmi na prezidentskej kandidatúre dohodol.

Podľa vyjadrení predstaviteľov strany, vrátane predsedu vlády Petra Pellegriniho aj samotného Šefčoviča, by malo definitívne rozhodnutie padnúť do konca tohto týždňa.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá…