Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Ohýbanie moci

ČAPLOVIČ: Ohýbanie moci

0
0

Nedávno som počul slová Martina Luthera Kinga, amerického bojovníka za občianske práva, že „Moc je taká, ako peniaze v banke, čím viac ich používate, tým menej ich máte“.

Boli vtedy pravdivé, dnes však už vieme, že  aj nadčasové, platia aj pre Slovensko. V poslednom období sa  u nás láme opäť demokracia. Účelovosť a nekompetentnosť obsiahla legislatívny proces, parlament a vládu.

Nalomená moc v snahe urobiť rýchle personálne zmeny, pripravuje zákony, cez zneužívanie krízy Covidu 19, skráteným legislatívnym procesom, ako aj cez vládnych poslancov.

Doslovne autoratívne, v mene jednej najsilnejšej strany vo vláde, napríklad pri nomináciách okresných prednostov. Sľúbili, že budú iní, no sú viac už ako rovnakí.

Pokračuje sa v partajníckej tradícii na slovenský spôsob, zneužíva sa kolektívna vina, tak ako za fašizmu, nacizmu, mccarthizmu, stalinizmu a maoizmu.

Všetci čo boli predtým pri moci, na ministerstvách, v štátnej a verejnej správe sú len mafiáni a zlodeji. Sľubujú nám múdrych a čestných odborníkov, predovšetkým „nepoškvrnených“ vlastných nominantov.

Majú to byť tí „najschopnejší“, ktorí budú vlastne všetkého schopní….. Slovensko sa často riadi z tlačoviek a prostredníctvom fejzbukových statusov. Pre kádrové zmeny je spracovaný itinerár vo forme pexesa naslovovzatej politručky a naplánovaných skalpov nového vodcu.

Treba zmeniť zákon tak, aby policajný prezident bol opäť ovládaný ministrom vnútra, ach, kdeže sú už zabudnuté požiadavky z mítingov  Za slušné Slovensko z námestí v rokoch 2018 a 2019.

Pripravuje sa nový zákon o RTVS, len preto, aby sa mohla vymeniť rada a generálny riaditeľ  verejnoprávneho média, mení sa zákon o generálnej prokuratúre, opäť najmä preto, aby sa mohol dosadiť (pardon demokraticky zvoliť) nový náš šéf prokuratúry s možnosťou odvolania v parlamente, a nedávno bola schválená, opäť pod rúškom Covidu 19, novela zákona o štátnej službe.

Podobné cielené zmeny zákonov, nariadení a smerníc sa pripravujú na mnohých rezortoch, a to s jediným cieľom, personálne dosadzovať len svojich ľudí.

Veru, tak sa opäť ohýba moc aj na Slovensku, mocní si stále myslia, že jej budú mať stále viac a viac, avšak, tak ako aj ich predchodcovia, budú jej mať menej a menej, až ju úplne stratia a opäť bude kdesi ležať na ulici.

Dušan Čaplovič, bývalý poslanec NR SR                      

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Dlh Slovenska sa vrátil do sankčných pásiem

Európsky štatistický úrad Eurostat zvýšil hodnotu verejného dlhu Slovenska za rok 2019 o 0…