Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Zdravotníctvo a biznis

ČAPLOVIČ: Zdravotníctvo a biznis

2
0

Keď som v parlamente, počas druhej Dzurindovej vlády, hlasoval proti Zajacovým „reformám“ v zdravotníctve, v časoch, keď sa kupovali poslanci, bol som presvedčený, že ide o vytvorenie priestoru pre biznis, s výraznou podporou súkromného sektora, doslovná voľnosť s podnikaním so zdravím našich občanov.

Aj som vystúpil v rozprave a odmietol som túto tzv. reformu a pán minister mi zúrivo ukázal prostredník. Od týchto čias, zdravotníctvo čoraz viac začal ovládať biznis a verejný záujem sa viac a viac nachádzal na okraji.

Po pätnástich rokoch je v parlamente zákon, ktorý už minister Zajac nemohol predložiť. Pripravili ho jeho žiaci a nekompetentná ministerka.

Jeho súčasťou je aj stratifikácia nemocníc a mnohé ďalšie kroky, ktoré ešte viac otvárajú dvere súkromnému sektoru, pretože tam, kde sa likviduje dostupnosť zdravotnej starostlivosti vo verejnom záujme, má dvere otvorené biznis, raduje sa súkromný sektor.

Neprekvapuje, že tieto zákony podporuje aj časť opozície, pretože biznis v zdravotníctve je aj jej programovým cieľom. Zapamätaj si občan, máš peniaze, máš právo na zdravotnú starostlivosť, nemáš peniaze, nemáš prístup k zdravotnej starostlivosti, a ak, tak len okrajovo, ak dačo ešte zvýši.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kaľavská bojuje, ponúka svoju funkciu, vydiera vládu a parlament. Uráža hlava –nehlava poslancov, vraj im je dôležitejšie miesto na kandidátke strany, ako zdravie občanov, pričom mnohí z nich chcú skončiť v tejto chaotickej politike, ktorá sa bude po voľbách ešte viac prehlbovať.

Naopak, oni počúvajú lekárov – odborníkov, mnohí chodia do zdravotníckych zariadení a v čakárňach čakajú i počúvajú.

Nechodia do nemocníc na vopred ohlásené návštevy, nestrihajú pásky pri potrebnej obnove zdravotníckych zariadení, nepotľapkávajú si po pleciach v presvedčení o svojej úžasnosti a nenahraditeľnosti.

Ministerka uráža odborníkov, lekárov, znevažuje ich odmietavý odborný názor, kádruje, vytvára priestor pre odvolávanie vynikajúcich chirurgov európskeho formátu.

Práve Slovenská lekárska komora a Lekárske odborové združenie upozorňujú na ďalšie nebezpečné chápadlá, nielen Penty, skryté v navrhovanom zákone. Všetci z času na čas potrebujeme sebareflexiu, a potrebuje ju aj pani ministerka.

Dušan Čaplovič, poslanec NR SR

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

2 komentáre

 1. viktor

  18. novembra 2019 at 10:28

  Tak moment, predsa každý už dnes vie z gorili že poslancov si nechal kupovať Smer cez Kočnera. Halo pan europoslanec zobudte sa z belgickej bavlnky.

  Odpoveď

 2. Juraj

  17. novembra 2019 at 19:41

  Pán Čaplovič a ostatní Vám blízki. Zabudli ste čo sa dialo v roku 2005 a 2006. Keď si dovolili zdravotnícky pracovníci štrajkovať ? Nikto nás vtedy nepočúval a každý nás poslal doprdele. Tak teraz sa nerobte všetci svätý. Smer nás hodil cez palubu na čele s P.Paškom. Taktiež ste hodili cez palubu ľudí, ktorí vám robili program.

  Odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…