Domov Šport VIDEO: Chcel pomstiť spoluhráča, skončil s 23 stehmi

0
0

V hokeji platí akési nepísaná pravidlo, že ak nejakého hráča tvrdo súper fauluje, jeho spoluhráči ho pomstia tým, že agresívnemu protivníkovi trošku naložia. Tak to malo byť aj v zápase zámorskej NHL medzi Tampou a New Jersey.

V druhej tretine zápasu medzi domácou Tampou Bay Lightning a New Jersey Devils si hosťujúci útočník Miles Wood veľmi nešetrne vyšliapol na domácu hviezdičku Vladislava Namestnikova.

Už po odohratí puku ho odzadu veľmi tvrdo narazil na mantinel. Takéto zákroky sú veľmi nebezpečné a v tom lepšom prípade zostanú pár minút otrasení.

Takmer prišiel o oko

Avšak v tomto prípade dopadol horšie ako narazený Namestnikov český hráč v službách Lightning Andrej Šustr. Ten prišiel kolegiálne brániť svojho spoluhráča a chcel dať Woodovi príručku.

Ten sa však dvojmetrového obrancu nezľakol a adresoval mu niekoľko pästných úderov tak presne, že mu rozbil ochranné plexisklo na prilbe, ktoré mu z tváre urobilo doslova paseku.

Domáci obranca odchádzal z ľadu zakrvavený a v šatni mu tržné rany museli zašiť. Z jeho obetavého počinu mu tak ostala pamiatka v podobe 23 stehov.

Napriek tomu sa po zápase mohol usmievať, pretože aj keď sa teraz už ťažko môže zúčastniť súťaže krásy, všetko to mohlo dopadnúť aj horšie. Nechýbalo veľa a vďaka rozbitému ochrannému plexisklu mohlo prísť aj oko.

Diabli im nič nedarovali

Český hráč sa však ukázal ako veľký bojovník a spomínaný duel dokonca dohral. Tampe to však nebolo nič platné, pretože hráči Devils neostali svojmu menu nič dlžní a okrem krvavého zranenia pripravili domácim aj prehru 3:4.

Jeden zo svojich štyroch gólov pritom dali aj v oslabení, keď si Wood odpykával svoj trest za narazenie Šustra o mantinel. No a aby toho nebolo málo, víťazný gól „Diablov“ si pripísal práve Miles Wood.

ano, foto: SITA, instagram, video: youtube