Domov Zdravie Chcete lepšiu postavu? Nie je to len o cvičení

Chcete lepšiu postavu? Nie je to len o cvičení

0
0

Rozhodli ste sa schudnúť a zapracovať na svojej postave, no nemáte čas venovať sa cvičeniu denno-denne? Prinášame vám tipy, ktorými túto snahu môžete podporiť aj pri každodenných činnostiach.

Správne držanie tela je základ

V prvom rade je dôležité si osvojiť správne držanie tela. Toto je dôležité nielen pri cvičení, ale aj pri bežných činnostiach, pri chôdzi, či sedení. Veď ako často sa doslova hrbíme nad počítačom alebo obedom?

Správne držanie tela znamená, že sa nastavíme do tzv. neutrálnej pozície. V tejto pozícii by sme nemali cítiť žiadne napätie, naše telo nie je naklonené dopredu, dozadu ani do strán.

Hlava je vzpriamená, nezakláňame ju dozadu, ani nevyčnieva dopredu. Ramená sú uvoľnené. Hrudník netrčí dopredu, ani nie je prepadnutý dozadu.

Panva je v neutrálnom postavení, čo znamená niečo medzi podsadenou panvou a vypučeným zadkom. Je to pozícia, pri ktorej zapájame svaly stredu tela a tým ich aj posilňujeme.

Buďte stále v pohybe

Okrem správneho držania tela, je potrebné zaradiť čo najviac pohybu do každodenného života. Jednoducho, treba sa čo najviac hýbať, vždy a všade, kde je to možné, a to aj v prípade – resp. najmä v prípade, že máte sedavé zamestnanie.

Cestou do práce a z práce vymeňte auto za bicykel, verejnú dopravu, za pešiu chôdzu. Cestou z práce môžete chôdzu striedať s rýchlou chôdzou či behom.

Takisto zabudnite na výťahy a eskalátory a radšej vybehnite po schodoch. Voľný čas trávte aktívne, prechádzkami, či už po meste alebo v prírode, prípadne rôznymi hrami s deťmi alebo priateľmi.

Silvia Hadekova, cvicte.sk, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…