Domov Šport Číslo 28 bude v Plzni patriť už navždy Čišovskému

Číslo 28 bude v Plzni patriť už navždy Čišovskému

0
0

Slovenskému futbalistovi Mariánovi Čišovskému, ktorý len nedávno podľahol zákernej chorobe, sa dostane pocty od jeho posledného zamestnávateľa. Jeho číslo si vo futbalovej Plzni už žiadny iný hráč na seba neoblečie.

Reprezentoval Slovensko, zahral si aj na OH 2000 v austrálskom Sydney, no v júni 2020 vo veku 40 rokov prehral boj s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS).

Niekdajší slovenský futbalový obranca Marián Čišovský statočne súperil šesť rokov a počas toho zostával súčasťou českého klubu FC Viktoria Plzeň, v ktorom strávil ostatné sezóny svojej aktívnej hráčskej kariéry.

V Plzni sa rozhodli uctiť si pamiatku slovenského beka a v klube navždy z používania vyradili číslo 28, ktoré nosil na drese práve Marián Čišovský.

28-čka už bude patriť iba Čišovskému

Jeho dres bude mať čestné miesto pri sektore miestneho štadióny, na ktorom sídli „kotol“ fanúšikov Viktorie. Hneď vedľa čísla 27 Františka Rajtorala.

„Obaja sa nezmazateľne zapísali do klubovej histórie aj do sŕdc všetkých fanúšikov. Verím, že aj naši priaznivci ocenia, že budú mať oba dresy po celú dobu na očiach,“ ozrejmil na oficiálnom klubovom webe generálny manažér Viktorie Adolf Šádek.

„Už nikdy sa číslo 28 neobjaví na drese nášho klubu. Navždy bude patriť iba Mariánovi Čišovskému,“ doplnil Šádek.

V Plzni bol stále súčasťou klubu, či tímu…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…