Domov Cestovanie Čo všetko sa dá stihnúť vidieť za 24 hodín v Havane?

Čo všetko sa dá stihnúť vidieť za 24 hodín v Havane?

0
0

Havana je hlavným mestom, významným prístavom a obchodným centrom Kuby. Mesto leží v severnej časti ostrova a je najväčším mestom v Karibiku. Samotná Havana patrí k obľúbeným a vyhľadávaným miestam turistov z celého sveta. V tomto článku vám ukážeme jej zaujímavé miesta a pamiatky, ktoré sa dajú stihnúť navštíviť za jeden jediný deň.

Aj toto sa oplatí vidieť

V centre mesta, ktoré je nazývané Havana Vieja sa nachádza viacero zaujímavých pamiatok a budov. Jednou z tých najznámejších je budova El Capitolio Havana Cuba.

El Capitolio Havana Cuba

Ide o bývalé sídlo kubánskeho kongresu. Po 8 rokoch rekonštrukcie slúži táto impozantná budova Kubánskemu národnému zhromaždeniu. Neďaleko nej sa nachádza budova Gran Teatro de la Habana Alicia Alonso, ktorá je pomenovaná podľa najznámejšej kubánskej baletky.

Gran Teatro de la Habana Alicia Alonso

Veľa ľudí považuje práve túto budovu za tú najkrajšiu budovu v meste. Môžete sa tiež vyviesť na vrchol pamätníka José Martí, ktorý ponúka krásne výhľady na mesto a jeho okolie.

Museo Nacional de Bellas Artes – Arte Cubano je miesto, o ktorom veľa ľudí hovorí, že ide o najlepšiu umeleckú galériu v Karibiku. Nachádzajú sa v nej desiatky významných diel miestnych, ale aj zahraničných umelcov.

Neďaleko galérie je Calle Obispo, dlhá úzka ulica obklopená vysokými budovami a obchodmi, kde sa dajú kúpiť rôzne umelecké a remeselné predmety.

Calle Obispo

Najstarším námestím mesta je Plaza Armas. Ide o veľmi pekné a jedinečné námestie plné paliem, nachádza sa tam aj socha Carlosa Manuela de Céspedes, ktorý v roku 1868 zohral významnú úlohu pri oslobodzovaní Kuby.

Izba Ernesta Hemingwaya

Obľúbeným miestom pre turistov je aj hotel Ambos Mundos, ktorý je zaujímavý predovšetkým vďaka tomu, že jeho súčasťou je pamätná izba známeho svetového spisovateľa Ernesta Hemingwaya.

Ambos Mundos

V jednej z uličiek v centre mesta púta pozornosť aj obľúbená Hemingwayova reštaurácia Hangout či bar Bodeguita del Medio, kde vám spravia vraj najlepšie mochito na svete.

Varadero je najznámejšou plážovou destináciou

Kuba je okrem historických pamiatok preslávená najmä prírodou a plážami. Najznámejšou plážovou destináciou je Varadero ležiace na polostrove Hicaco. Od Kuby ho oddeľuje umelý kanál a spája padací most.

Pláž Varadero.

Dnes na Varadere stoja najlepšie hotely na Kube a okrem bieleho piesku a azúrovomodrej vody ponúka toto miesto prírodnú rezerváciu Punta Hicacos a dve jaskyne, Cueva de Ambrosio a Cueva de Musulmanes.  V mori pri Varadere sa dá okrem šnorchlovania, či potápania k vrakom lodí aj rybárčiť.

Jazda autom po meste je zážitkom na celý život

Ak chcete naplno pocítiť rytmus tohto mesta, nie je na to ideálnejší spôsob ako spoza volantu automobilu. Autá sa tu dajú prenajať s vodičom alebo bez neho. Ktorú možnosť by ste si zvolili, ak by ste boli na Havane?

Čo si odnášajú turisti z Havany najviac?

Ak ste ten typ cestovateľa, ktorý si domov rád zoberie nejaký ten suvenír, tak v prípade Havany zabudnite na pohľadnice a magnetky, pretože medzi turistami sú obľúbenejšie cigary a fľaša dobrého rumu, pretože podľa veľa ľudí nikto nedokáže vyrobiť kvalitnejšiu cigaru či rum ako Kubánci.

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Braček je vždy po ruke

    Prekrásne video sa podarilo natočiť majiteľovi šteniatok jazvečíka. Počas spánku sa jedném…
  • VIDEO: Pre všetky ženy šoférky! :)

    Azda každý dobrý šofér ma skúsenosti s tým, keď niekto zaparkuje bezohľadne natesno k nemu…
  • VIDEO: Upratovanie hrou

    Páni, máte problém s upratovaním? Ak ste športový nadšenec, aj upratovanie vie byť zábavné…
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Braček je vždy po ruke

Prekrásne video sa podarilo natočiť majiteľovi šteniatok jazvečíka. Počas spánku sa jedném…