Domov Slovensko Do volieb povedie Smer Pellegrini

Do volieb povedie Smer Pellegrini

0
0

Na čele kandidátky najsilnejšej politickej strany Smer-SD bude Peter Pellegrini. Na líderskú pozíciu ho navrhol sám predseda strany Robert Fico.

Predseda vlády Pellegrini i predseda strany Smer Robert Fico už dlhšie avizujú, že ich cieľom je, aby bola strana silná a stabilná, pretože chcú vo voľbách opätovne uspieť.

Napäté vzťahy sú minulosťou

V priebehu leta sa zdalo, že strana Smer-SD má značné vnútorné rozpory. Niektorí poslanci sa nebáli hovoriť o zlom smerovaní strany i verejne, hovorilo sa hlavne o slabej komunikácii predsedu strany a z východného Slovenska dokonca prišiel list, ktorý žiadal odstúpenie Roberta Fica z postu predsedu.

Ideálny vzťah medzi sebou nemali ani predseda vlády a predseda strany. Peter Pellegrini neraz s vyhláseniami svojho predsedu nesúhlasil a nestotožňoval sa s jeho názormi. Dnes obaja hovoria o stabilite a zdá sa, že ich stratégie sa smerom k voľbám vzájomne približujú.

Pellegrini pozíciu prijal

Pozíciu volebného lídra predseda vlády Peter Pellegrini s pokorou prijal. „Rozhodol som sa prijať návrh na pozíciu volebného lídra strany Smer – sociálna demokracia.

Som pripravený urobiť všetko pre to, aby som ľudí na Slovensku presvedčil konkrétnymi výsledkami a aby strana Smer – sociálna demokracia aj naďalej bola najstabilnejšou a najúspešnejšou stranou na Slovensku,“ napísal na sociálnej sieti Peter Pellegrini.

Dalo sa to čakať

Robert Fico je v politike dominantou osobnosťou a vo svojej strane to platí rovnako. Vzhľadom na okolnosti však rozhodli čísla. Podľa viacerých nedávnych prieskumov viac Slovákov dôveruje Pellegrinimu.

Naopak, expremiérovi Ficovi voliči spomedzi všetkých politických strán viac nedôverujú. Predsedovi strany sa zrejme niektoré nezhody v štruktúrach strany podarilo zažehnať, no nemusí to znamenať, že Smer-SD získa ešte väčšiu podporu.

Dnes sa referencie strany točia okolo 20 %. Reč je však o vzorke okolo tisíc voličov. V roku 2016 Smer-SD získal 28,3 %, a takýto pokles percent nie je náhodou.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…