Domov Šport Dorastenci ŠKP zdolali lídra!

Dorastenci ŠKP zdolali lídra!

0
0

Hádzanári ŠKP obetovali dobrý výsledok „áčka“ v Malackách, keď si šetrili dorastencov pre „ich“ dôležitý zápas s lídrom a favoritom súťaže z Prešova. Hierarchia dôležitosti ponúkla svoje ovocie v podobe veľmi cenného víťazstva druhého nad prvým v skvelej atmosfére takmer zaplnenej „domácej“ haly.

Muži prehrali v Malackách nečakane vysoko

Na tomto mieste sme prednedávnom písali o boji Malačanov s Modranmi o udržanie v Slovnaft extralige hádzanárov. Konšpirovali sme, že rozhodujúce v tomto boji bude, koľko bodov obe zostupom ohrozené mužstvá „uchmatnú“ favoritom spodnej nadstavby súťaže z Hlohovca a ŠKP.

A práve toto sa teraz deje, keď Modra dokázala remizovať v Hlohovci i doma s ŠKP a Malacky po vysokej prehre s ŠKP na Starých Gruntoch vrátili bratislavskému mužstvu prehru takmer i s úrokmi, keď už v Malackách „udomácnený“ strelec, Bosniak Birdahič zaťažil konto ŠKP desiatimi gólmi.

O všetkom sa rozhodlo počas prvých desiatich minút po obrátke, keď motivovaní domáci ušli až na rozdiel ôsmich gólov a ŠKP tentoraz nepotvrdil povesť mužstva s lepším druhým polčasom.

Dorastenci zaskočili favorizovaný Tatran

Starší a mladší dorastenci hrali v uplynulom týždni až o štyri body, keď najskôr dohrávali svoje zápasy v Nových Zámkoch a potom hostili mládežnícku elitu z Prešova.

Mladší svoje stretnutia podľa očakávania prehrali, ale „zahviezdili“ starší dorastenci, keď po Nových Zámkoch zdolali aj vedúce družstvo súťaže z Prešova a  svoje šance na zisk majstrovského titulu „presťahovali“ z krajiny fantázie do roviny možnej reality.

Trhák kola – stretnutie druhého s prvým – prilákal do hľadiska solídnu návštevu, ktorá vytvorila dramatickému zápoleniu vynikajúcu kulisu.  Súboj si nenechal ujsť ani reprezentačný tréner kadetskej reprezentácie SR Fernando Gurich Mina s manželkou.

Zverenci trénera Ľuba Orosza, ktorému tentoraz na lavičke pomáhali aj členovia realizačného tímu „áčka“ Peter Pčola a Milan Janoška sa nenechali pomýliť počiatočným vedením hostí a bojovným výkonom zápas otočili, keď v druhom polčase boli o triedu lepší, než ich favorizovaný súper. Zaslúžene si po zápase užívali veľké ovácie.

Dorastenky v Nitre s plným bodovým ziskom

Mladšie i staršie dorastenky ŠKP si v Nitre „postrážili“ plný bodový zisk a schuti si zastrieľali. Mladšie sa pomalšie rozbiehali, ale záver stretnutia odohrali ako exhibíciu.

Staršie zabrali naplno v úvode i v závere stretnutia a oslabeného súpera (nehrali Trepáčová ani Kolářová) deklasovali rozdielom viac ako triedy.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Penzie sú o tretinu vyššie ako pred 10 rokmi

Podľa údajov Sociálnej poisťovne vzrástol priemerný starobný dôchodok na Slovensku za posl…