Domov Šport Ferrari triumfovalo doma

Ferrari triumfovalo doma

0
0

V poradí 14. podujatie seriálu F1 v tejto sezóne hostil taliansky okruh v Monze. Na triumf na Veľkej cene Talianska si každoročne brúsi zuby najmä domáca stajňa Ferrari, ktorej sa tu podarilo vyhrať naposledy v roku 2010. Monacký jazdec Leclerc to tento rok napravil. 

Práve Monačan Charles Leclerc si vyjazdil najlepšiu pozíciu na štarte, ktorú počas celých 53 kôl dokázal ubrániť najmä pred dobiedzajúcimi jazdcami Mercedesu Valtteri Bottasom a Lewisom Hamiltonom.

Nebezpečné boli pre neho najmä útoky úradujúceho majstra sveta Hamiltona, ktorý však v 42. kole na opotrebovaných pneumatikách nezvládol prejazd prvou zákrutou a definitívne stratil šancu na triumf, keď sa cez neho dostal tímový kolega Bottas.

Aj jeho útokom však 21-ročný Leclerc odolal a pripísal si druhé víťazstvo vo svojej kariére. „To boli preteky, nikdy som nebol taký unavený ako teraz.

Urobili som nejaké chyby, ale našťastie som nestratil svoju pozíciu,“ vyjadril sa Monačan po triumfe. Nasledujúca veľká cena formuly 1 sa uskutoční 22.  septembra na okruhu Marina Bay v Singapure.

Veľká cena Talianska – Monza (po 53 kolách):

1. Charles Leclerc (Mon.)
2. Valtteri Bottas (Fín.)
3. Lewis Hamilton (V. Brit.)
4. Daniel Ricciardo (Aus.)
5. Nico Hülkenberg (Nem.)

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…