Domov Slovensko Fico má problém dokázať svoju prax

Fico má problém dokázať svoju prax

0
0

Po tom, čo opoziční poslanci spochybnili v prípade Roberta Fica ako kandidáta na sudcu ústavného súdu jednu zo základných zákonných podmienok pre kandidatúru, a to jeho prax v právnickom povolaní, bývalý premiér sa snažil stoj-čo-stoj preukázať, že potrebných 15 rokov v povolaní si odpracoval.

Poslanec NR SR Ondrej Dostál poukázal na to, že kandidátovi Robertovi Ficovi nejaký ten mesiac na naplnenie tejto podmienky chýba. „Ak to spočítame, Fico bol činný v právnickom povolaní (v zmysle príslušného uznesenia NR SR) od 1. augusta 1986 do 30. apríla 2000.

Teda ak by sme mu tam započítali aj základnú vojenskú službu, nie požadovaných 15 rokov, ale len 13 rokov a 9 mesiacov,“ napísal Dostál. Už pri vypočúvaní pred Ústavoprávnym výborom Fico deklaroval, že doloží ďalšie dôkazy o tom, že jeho právnická prax trvala minimálne 15 rokov.

A odvtedy to vyzerá ako zúfalá snaha dokázať niečo, čo však poslanci, najmä tí opoziční, nechcú, aby dokázané bolo. Ako prvé doložil bývalý premiér novinové články, ktoré mali preukazovať to, že zastupoval poškodených na súde.

Neskôr sa svoju prax snažil zdokladovať uverejnenou recenziou odbornej publikácie. No a napokon poslal výboru odfotené strany zo študentského indexu, ktoré majú potvrdzovať jeho pedagogickú činnosť v právnickom odbore.

Aj keby tieto doklady členov ústavoprávneho výboru nepresvedčili a parlamentu by neodporučili zahlasovať za Roberta Fica ako kandidáta na ústavného sudcu, nemusí to nič znamenať. Definitívne totiž o osude všetkých kandidátov rozhodne až plénum národnej rady.

red, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Braček je vždy po ruke

    Prekrásne video sa podarilo natočiť majiteľovi šteniatok jazvečíka. Počas spánku sa jedném…
  • VIDEO: Pre všetky ženy šoférky! :)

    Azda každý dobrý šofér ma skúsenosti s tým, keď niekto zaparkuje bezohľadne natesno k nemu…
  • VIDEO: Upratovanie hrou

    Páni, máte problém s upratovaním? Ak ste športový nadšenec, aj upratovanie vie byť zábavné…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Braček je vždy po ruke

Prekrásne video sa podarilo natočiť majiteľovi šteniatok jazvečíka. Počas spánku sa jedném…