Domov Slovensko Ficovi zrušili obvinenie v súvislosti s decembrovým protestom

Ficovi zrušili obvinenie v súvislosti s decembrovým protestom

0
0

Lídrovi Smeru-SD Robertovi Ficovi zrušili obvinenie súvisiace s decembrovým protestným sprievodom v Bratislave. Zrušené bolo aj začatie trestného stínania. Ako prvý o tom informoval samotný Fico, neskôr tieto informácie potvrdila aj polícia.

Robert Fico uviedol na tlačovej konferencii, že zrušením obvinenia sa potvrdzuje politizácia tohto prípadu. „To len potvrdzuje hrubý zámer od Hamrana (policajný prezident, pozn. red.), ministra Mikulca (minister vnútra, pozn. red.) a ďalších, zmariť mi možnosť zúčastniť sa na tomto proteste,“ dodal Fico.

Polícia potvrdila, že zo strany dozorujúceho prokurátora Krajskej prokuratúry v Bratislave prišlo k zrušeniu obvinenia a uznesenia o začatí trestného stíhania vo veci prečinu podnecovania.

Viaceré dôvody

Prokuratúra rozhodla o Ficovej sťažnosti 3. januára. K zrušeniu uznesení prišlo z viacerých dôvodov.

„Najmä pre absenciu naplnenia objektívnej, ale i subjektívnej stránky skutkovej podstaty prečinu podnecovania v spojení v časti s uplatňovaním slobodného mandátu poslanca Národnej rady SR na pôde Národnej rady SR, ako aj nespôsobilosťou výziev osoby R. F. na hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej zákonom, alebo na jeho základe,“ priblížil prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo.

Podotkol, že príslušný policajt má vo veci znovu konať a rozhodnúť. „Súčasne prokurátor vytkol policajtovi aj nezákonnosť zabezpečenia prítomnosti R. F. na procesné úkony,“ dodal Chylo.

Zadržanie Fica

Lídra Smeru-SD odviedla polícia 16. decembra 2021 večer krátko pred tým, ako sa mal začať stranou ohlásený protestný sprievod na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke.

Policajti informovali, že ho predviedli na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní. Fico po prepustení z policajnej stanice uviedol, že bol obvinený z trestného činu podnecovania. Označil to za vymyslené, nikto podľa neho nemal záujem vyvolávať napätie.

ms, TASR, foto: TASR/Jaroslav NovákNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …