Domov Šport Fortuna liga: Prvá prehra Žiliny v ročníku

Fortuna liga: Prvá prehra Žiliny v ročníku

0
0

Futbalisti Žiliny zaznamenali skvelý vstup do nového ročníka Fortuna ligy, keď našli premožiteľa až v 10. kole. Poslednú nulu v tabuľke vymazala Dunajská Streda, ktorá si tak upevnila tretiu priečku. Žilinu na čele tabuľky vystriedal bratislavský Slovan.

Žilinčania pricestovali v úlohe lídra ligovej tabuľky na Žitný ostrov, kde však ich útok vygumovala obrana domácich. Dunajskostredčanom tak stačil jediný gól na to, aby Šošonov zosadili z čela súťaže.

Tam ich vystriedali po ôsmom víťazstve v sezóne Slovanisti. Futbalisti úradujúceho majstra si zgustli na trápiacej sa Nitre, ktorú z Tehelného poľa vyprevadili s výpraskom 5:0.

Za Nitrou v tabuľke je už len nováčik z Pohronia, ktorý zaknihoval cez víkend tretiu prehru v rade, keď tentoraz nestačil na Senicu. Na góly chudobný zápas rozhodol jediný gól, ktorý padol v závere riadnej hracej doby.

Naopak dobrý zápas má za sebou Trnava, ktorá v súboji o piatu priečku zdolala Zlaté Moravce po presvedčivom prvom polčase. Poskočili v tabuľke aj Ružomberčania.

Duel v Michalovciach rozhodol v ich prospech až v nadstavenom čase Mojžiš. Jediná remíza sa zrodila v zápase Serede s Trenčínom.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…