Domov Šport Hádzanári ŠKP ukázali Topoľčancom realitu

Hádzanári ŠKP ukázali Topoľčancom realitu

0
0

Prvé zápasy o Ligový pohár pre družstvá Slovnaft extraligy na piatom až ôsmom mieste ukázali, že to bude veľmi zaujímavá súťaž. Víťazstvá Hlohovca aj ŠKP vonku hneď na začiatku zmazali bonifikačný náskok lepšie postavených celkov z Topoľčian a silného nováčika z Piešťan a fanúšikovia tak s napätím očakávajú ďalšie dramatické boje i prekvapivé výsledky vo vyrovnanej súťaži.

Strelecký súboj Briatku s Mikécim

Zápas Topoľčany – ŠKP ukázal súčasnú „silu“ bývalého vicemajstra, ktorý po odchode hlavného sponzora, niekoľkých opôr i trénera, je už iba svojím tieňom.

Topoľčany sú ďalším mementom liknavého „riešenia“ problémov v zákone o športe, ktorý má za následok krach jedného úspešného klubu za druhým.

To ale nijako neznižuje kolektívny a oduševnený výkon kondične tradične skvele pripraveného ŠKP, ktorého hráči ukázali Topoľčancom súčasnú realitu.

Zápas bol aj streleckým súbojom domáceho Juraja Briatku s Marekom Mikécim z ŠKP. Aspoň tu boli domáci úspešní, keď Briatka (10) zaznamenal o jeden gól viac ako Mikéci (9).

Dorastenecké celky striedavo úspešne

Chlapci a dievčatá v staršej dorasteneckej kategórii patria k absolútnej špičke na Slovensku, keď obe tieto družstvá sú v ligovej tabuľke na druhom mieste.

Potvrdili to aj počas víkendu, keď chlapci zdolali nepríjemného súpera z Pov. Bystrice v jeho domácom prostredí a dievčatá si stále bez zranenej Baranovej poradili doma jednoznačne s Trenčínom.

Pre Sandru Lippovú to bol posledný zápas v sezóne a ozdobila ho výborným výkonom. V ťažkom závere sezóny bude družstvu veľmi chýbať.

Mladšie dorastenky takmer zaskočili kvalitného súpera z druhej priečky tabuľky, ale v závere sa favorizovaný súper presadil. S prehrou sa z Pov.Bystrice vrátili podľa očakávania aj mladší dorastenci.

Ženy statočne bojovali v Senici

Novo sa tvoriace družstvo žien ŠKP statočne bojovalo na pôde najväčšieho favorita súťaže zo Senice, s ktorým vysoko prehralo na jeseň aj doma. Domáci čakali súboj mačky s myšou, najmä keď v polčase viedli o šesť gólov.

Statočne bojujúci ŠKP vyhral druhý polčas o tri góly a nebyť množstva zahodených šancí, najmä Bahorecovou, mohlo sa zrodiť prekvapenie. Výkon družstva bol ale vcelku príjemným prekvapením.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …