Domov Šport Halák predĺžil zmluvu s „medveďmi“

Halák predĺžil zmluvu s „medveďmi“

0
0

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák má vo vrecku novú zmluvu v zámorskej NHL. Skúsený 34-ročný gólman podpísal s klubom Boston Bruins predĺženie kontraktu o jednu sezónu, „medveďom“ tak bude aj v ročníku 2020/21.

Jaroslav Halák je súčasťou organizácie Boston Bruins od leta 2018, V prerušenej sezóne 2019/2020 v bránke Bostonu absolvoval 31 duelov a zaznamenal v nich priemer 2,39 inkasovaného gólu na jeden zápas a úspešnosť zásahov 91,9 percent.

Jaroslav Halák

Čoskoro 35-ročný gólman sa v aktuálnej sezóne stal 74. brankárom v histórii NHL, ktorý odchytal minimálne 500 zápasov (medzitým ich má už 520, v play‑off pridal ďalších 30 stretnutí).

Zaujímavým číslom je aj 50 v kolonke záspasov bez inkasovaného gólu. Dosiahol to počas 14 sezón v najprestížnejšej hokejovej lige sveta v dresoch Montrealu, St. Louis, Washingtonu, New York Islanders a Bostonu.

V ročníku 2019/2020 dosiahol priemery 2,39 inkasovaného gólu a úspešnosť zákrokov 91,9 %. S tromi shutoutmi mu patrí ôsma priečka v tejto štatistike.

V Bostone je spokojný

Nová zmluva odchovancovi ružinovského hokeja zaručuje 2,25 mil. USD v nastávajúcej sezóne. Jeho celkový zárobok sa môže vyšplhať až na 3,5 milióna.

To v prípade naplnenia potenciálnych bonusov vo výške 1,25 mil. USD. „Máme skvelý tím a tiež fanúšikov. Celé mesto sa mi páči. Nebolo preto pre mňa ťažké predĺžiť zmluvu.

Nažívame si tu ako rodina a veľká časť zo mňa chcela, aby som pokračoval. Odkedy som sem prišiel, mal som možnosť pracovať s výnimočnou skupinou ľudí.

Zapadol som a niečo sme už dosiahli. Stále však máme spolu nedokončenú robotu,“ povedal Halák pre zámorské médiá a doplnil:

„Dúfam, že táto sezóna sa ešte rozbehne a že my budeme pokračovať tam, kde sme skončili. Za dva roky v Bostone som si užil veľa úspechov a zábavy a verím, že to ešte chvíľu bude pokračovať.“

Chlap do každej situácie

Generálny manažér Don Sweeney označil Haláka za hráča, na ktorého sa môže kedykoľvek spoľahnúť. „Jaro sa etabloval ako chlap pre každú situáciu.

Tuukka Rask mal niekoľko zranení v rôznom čase a Jaro ho vždy výborne zastúpil. Spolu s trénerom Bruceom Cassidym sme názoru, že nie je dôležité, kto nastúpi v našej bránke.

Vždy sa môžeme spoľahnúť bez ohľadu na zápasy doma, vonku či meno súpera,“ pochválil Haláka Sweeney.

Vážia si ho aj fanúšikovia

Hoci pôsobí slovenský gólman v tíme „medveďov“ ako dvojka, fanúšikovia ho vnímajú ako jednotku. „Máme šťastie, že máme dve brankárske jednotky“, „stále  mám pocit, že Jaro by mal byť skutočný prvý brankár, lebo Tuukka nie je taký stabilný,“ „nerozumiem tomu, prečo nedostal aspoň trojročnú zmluvu.

Keď sa rozbehne sezóna, bude pre nás veľmi dôležitý“, „toto je veľké ocenenie pre úžasného brankára. Halák je určite viac ako len obyčajný náhradník“, znejú vyjadrenia fanúšikov na sociálnych sieťach.

O vyrovnanosti oboch brankárov Bruins svedčia aj čísla nasadení do zápasov. Kým jednotka Tuukka Rask odohral v doterajšej sezóne 41 zápasov, Halák ich má na konte 31.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…