Domov Šport Hokejisti pobláznili Slovensko, na postup to však nestačilo

Hokejisti pobláznili Slovensko, na postup to však nestačilo

0
0

Slovenskí hokejisti sa s domácim svetovým šampionátom rozlúčili so štyrmi skupinovými výhrami a výborným skóre. Ani to však na postup do vyraďovacích bojov nestačilo. Rozhodol o tom najmä zápas s reprezentáciou Nemecka, ktorý nášmu národnému tímu ušiel počas poslednej minúty a pol.

Z nešťastného zápasu s Kanadou, ktorý prehrali v gólom v poslednej sekunde, sa museli naši hokejisti rýchlo oklepať, keďže ich čakal kľúčový duel s Nemeckom.

Opäť sme nezvládli záver

V prípade víťazstva sme sa mohli viesť na postupovej vlne, v prípade prehry by nám ostávalo len sa modliť, aby favoriti nezvládli svoje ďalšie zápasy.

Dôležitosť duelu si uvedomovali aj Nemci, a presne tak sa zápas aj od začiatku odvíjal. Prvá tretina gól nepriniesla. V 4. minúte druhej tretiny rozosmutnil tribúny Steel Areny Michaelis, no radosť Nemcov trvala len 5 minút.

Slováci dokonale využili nemecké tresty a v priebehu minúty a pol najskôr vďaka Sekerovi využili presilovku 5 na 3 a následne aj 5 na 4, keď dostal puk za nemeckého gólmana Hudáček.

V tretej tretine sme statočne udržiavali jednogólové vedenie. Viac ako dve minúty pred koncom odvolali Nemci brankára a všetko vrhli do útoku.

Ich snahu v úspech premenil Eisenschmid, čo však ešte nebolo všetko. 27 sekúnd pred koncom základnej hracej doby nám devastačný úder zasadila nemecká hviezda Draisaitl. Dnes už vieme, že tento gól nám definitívne zahatal cestu do štvrťfinále.

Zodpovedný výkon s Francúzskom

Slováci si stále udržali teoretickú šancu na postup. Najlepšou alternatívou sa zdalo dostať sa do play‑off šampionátu cez USA, ktoré sme v úvodnom zápase zdolali.

Nutnou podmienkou však bolo, že sme zostávajúce tri zápasy museli bezpodmienečne vyhrať v riadnom hracom čase. Slováci si tento fakt uvedomovali a s Francúzmi viedli v 6. minúte druhej tretiny po góloch Pánika, Sukeľa a Hudáčka už 3:0.

Potom však prišiel menší výpadok, keď sme Francúzom v rozpätí necelých troch minút dovolili znížiť na 3:2. Tretia tretina však už patrila slovenským hokejistom.

Po góloch Černáka, Čajkovského a Nagya sme vyhrávali už o štyri góly, ale opäť sme nechali súpera skórovať v záverečných minútach. Skóre na 3:6 z pohľadu francúzskych hokejistov uzatváral v 58. minúte Rech.

Briti si to odniesli

Do zápasu s Veľkou Britániou sme vstúpili skvele a už v tretej minúte sme viedli 2:0, keď sa presadil kapitán Andrej Sekera a po peknej individuálnej akcii aj Tomáš Tatar.

Slovenskí hráči odohrali prvú desaťminútovku tohto zápasu vo veľkom štýle a našu prevahu okorenil gólom aj Marinčin. Slabšiu chvíľku sme si opäť vybrali v závere tejto časti hry a Godlu, v jeho prvom zápase na šampionáte, prekonal Hammond.

To bolo však všetko, čo sme Britom v tomto zápase dovolili. Slovenskí hokejisti sa výbornou hrou a aj gólmi odvďačili fantastickému publiku. Na konečných 7:1 upravili postupne Michal Čajkovský, Marián Studenič, Matúš Sukeľ a aj debutant na MS David Bondra.

Rozlúčková dráma

V rozlúčkovom zápase nášho tímu s Dánskom čakali fanúšikovia na gól až do konca 2. tretiny. 56 sek. pred jej koncom si strelu Marinčina zrazili Dáni sami do brány.

Vedúci gól v zápase, ktorý chceli naši hráči venovať s kariérou lúčiacej sa ikone reprezentácie, Lacovi Nagyovi, ruky slovenským hokejistom nerozviazal.

Tlak Dánov v prvej časti 3. tretiny im priniesol presilovku 5 na 3, ktorú s prehľadom využili. Keďže gól do konca riadnej hracej doby, a ani v predĺžení, nepadol, rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch.

Godla Dánov vychytal a keďže Nagy a ani Krištof sa nemýlili, Slováci zvíťazili, pričom tým rozdielovým gólom bola práve trefa lúčiacej sa legendy.