Domov Šport Jágr dostal Kladno do extraligy

Jágr dostal Kladno do extraligy

0
0

Nestarnúca legenda českého hokeja, 47-ročný krídelník Jaromír Jágr, naplnil cieľ, ktorý si stanovil a vrátil svoj tím do najvyššej českej súťaže. Kladno si už dve kolá pred koncom baráže zaistilo pohodlný náskok na čele tabuľky.

Rozhodujúci zápas odohrali „Rytieri“ na Veľký piatok na ľade Českých Budejovíc. Hrajúca legenda sa v ňom predstavila tak ako za mlada. Jágr dal všetky štyri  góly svojho tímu a dotiahol ho do najvyššej českej súťaže.

„Je Veľký piatok a to je naozaj veľký deň. Teraz to bol môj deň. Bol som v kostole a z kostola som išiel rovno na štadión. To sa ukázalo,“ uviedol po víťazstve šťastný Jaromír Jágr pre hokej.cz.

„Bolo to náročné. To vieme všetci. Na začiatku sezóny nám veľa ľudí neverilo. Hovorili, že nemáme káder, ktorý by bol schopný postúpiť. Ja som však stále veril.

Celé vedenie verilo, že s hráčmi, ktorých máme, to dokážeme. Ukázalo sa, že celý rok sme sa stále zlepšovali a najlepšiu formu sme mali práve v play‑off a baráži,“ povedal hrajúci majiteľ klubu.

Hoci Jaromír Jágr už dávno prekročil vek, v ktorom dosahujú športovci najlepšie výkony, skončiť sa, zdá sa, stále nechystá a tak sa možno predstaví o rok medzi českou elitou.

„Uvidíme. Nič nesľubujem, ale ani nehovorím, že nie. Záleží na tom, ako sa budem cítiť. Uvidíme, aké budeme mať mužstvo a ako sa nám bude dariť,“ dodal Jágr.

ano, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá…