Domov Slovensko Jarmočníci spomalili dopravu na diaľnici

Jarmočníci spomalili dopravu na diaľnici

0
0

Predajcovia na jarmokoch v pondelok protestnou jazdou spomalili dopravu na diaľnici D1 medzi Trnavou a Bratislavou. Protestovali tak proti obmedzeniu počtu ľudí na spoločenských podujatiach, akými sú jarmoky, rôzne príležitostné trhy, hody a ďalšie podujatia.

Práve pre obmedzenie počtu návštevníkov na tisíc až do konca roku 2020 mnohé mestá a obce zrušili svoje jarmoky a iné podujatia. Drobní podnikatelia, medzi ktorých patria aj predajcovia na týchto trhoch, tak prichádzajú o zárobok.

Podporu predajcom z jarmokov vyjadrila aj Slovenská živnostenská komora. „Títo ľudia predstavujú špecifickú skupinu živnostníkov.

Sú odkázaní na tradičné akcie a obvykle len počas určitej sezóny, kde si musia zarobiť pre seba a svoje rodiny na zvyšok roka,“ povedal Oldřich Holiš, predseda komory.

Vyjadril presvedčenie, že vláda príde s návrhom skoršieho uvoľnenia zákazu účasti nad 1 000 ľudí na spoločenských podujatiach. Blokovanie diaľnice nepovažuje Holiš za najšťastnejšie riešenie, vláda však podľa neho na takýto spôsob protestu reaguje.

„Tak ako to zafungovalo pri fitness centrách, tak isto to môže zafungovať aj pri jarmočníkoch,“ povedal Holiš. Premiér Igor Matovič však protestujúcim odkázal, že takto nič nedosiahnu.

„S takýmito ľuďmi sa nevyjednáva,“ vyhlásil na pondelkovej tlačovej konferencii a dodal, že o uvoľňovaní opatrení rozhodne jedine konzílium odborníkov. Zároveň povedal, že by chcel zhromažďovacie právo obmedziť tak, aby bola ochránená kritická infraštruktúra.

„Kdekoľvek inde štrajkovať môžu, ale aby ohrozili bezpečnosť obyčajných ľudí, tomu by sme podľa môjho názoru mali zabrániť,“ dodal premiér spolu s kritikou štrajkovania na diaľnici.

red, SITA, foto: SITA/ilustračné

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

10 vrchov, z ktorých je najkrajší výhľad na Slovensko

Slovensko je krásna a rozmanitá krajina. Na malom priestore ponúka množstvo pohorí, údolí …