Domov Šport Jednotkou draftu NBA sa stal Zion Williamson

Jednotkou draftu NBA sa stal Zion Williamson

0
0

Minulý štvrtok si profi zámorské basketbalové tímy rozdelili tých najlepších mladých hráčov. V Brooklyne sa uskutočnil každoročný draft NBA, v ktorom sa plnili sny mladých basketbalových talentov a svoje rady rozširovali tímy najlepšej basketbalovej ligy sveta. Medzi mladými nádejami však jasne rezonovalo jedno meno.

Zion Williamson, 18-ročný mladík, ktorého meno si určite zapamätajte. Už minimálne rok bolo jasné, že Zion sa stane draftovou jednotkou. O tom, kto bude mať tú česť si ho vybrať sa rozhodlo približne pred mesiacom v takzvanej draftovej lotérii.

Tá prisúdila právo prvého výberu tímu New Orleans Pelicans, ktorý Ziona nikomu neprenechal a vo svojej voľbe siahol práve po ňom. „Je to 18-ročný chlapec, ktorý sa tento rok bude učiť ako hrať basketbal v NBA.

Všetko, čo od teraz urobíme, bude smerované k dlhodobému úspechu. Neprišiel zachrániť klub a nemusí sa starať o štatistiky, alebo individuálne ocenenia.

Pridal sa k našej rodine a všetko čo chce robiť je vyhrávať zápasy,“ povedal o svojej novej hviezdnej akvizícii viceprezident klubu David Griffin.

To, že Zionov príchod do NBA, a najmä do organizácie Pelicans znamená veľa, demonštrovalo aj niekoľko tisíc ľudí v uliciach mesta, ktorí oslavovali svojho nového hráča. Ešte pred draftom spustil klub aj predpredaj dresov s menom Williamsona.

Druhý v poradí, Memphis Grizzlies, siahli po šikovnom rozohrávačovi Ja Moratovi. Trojkou draftu sa stal krídelník RJ Barret, ktorého si vybral New York Nicks.

Najvyššie draftovaným Európanom sa stal francúzsky basketbalista Sekou  Doumbouya, ktorý naposledy obliekal dres francúzskeho tímu Limoges, s ktorým sa predstavil aj v druhej najprestížnejšej klubovej súťaži na starom kontinente v Eurocupe.

Z 15. miesta si ho vybral Detroit. Medzi 60-tkou draftovaných hráčov je sedem Európanov.

Zion Williamson

K zisku honoru draftovej jednotky ho predurčovali nielen fantastické výkony v jeho prvej sezóne na basketbalovo významnej univerzite Duke, ale predovšetkým jeho fyzické i mentálne predpoklady.

Ani dva metre a takmer 30 kilogramov neuberá tomuto krídelníkovi na výbušnosti a basketbalovej presnosti. Práve naopak.

Zion je platným hráčom na oboch stranách palubovky, a napriek mladučkému veku dokáže niesť tiahu tímového úspechu na svojich pleciach, čo potvrdil, keď bol najlepším hráčom svojho tímu na záverečnom turnaji univerzitnej súťaže NCAA, v rámci ktorej bol ocenený aj ako najlepší nováčik sezóny.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …