Domov Komentáre KLUS: Slovensko sa rúti do veľkých problémov! Odkázala pani prezidentka v parlamente

KLUS: Slovensko sa rúti do veľkých problémov! Odkázala pani prezidentka v parlamente

0
0

Svoju tretiu správu o stave republiky na úvod poslednej tohtoročnej schôdze NR SR hlava štátu už začala slovami, že pôjde o jednu „z najzávažnejších a najkritickejších“ správ.

Osobitne je dobré pozrieť sa najmä na dve oblasti, ktoré môžu spôsobiť krajine veľký problém. Naša zraniteľnosť, kvôli tzv. hybridným hrozbám je jedna z nich.

Pani prezidentka si rozhodne nedávala servítku pred ústa, keď skonštatovala: „Cieľom je oslabiť naše inštitúcie, podkopať dôveru v demokraciu, vytrhnúť Slovensko z politického Západu a získať ho znovu pod ruskú sféru vplyvu“.

Jasne tým pomenovala, kto stojí za tisíckami pofidérnych profilov na sociálnych sieťach, ktoré sa snažia šíriť klamstvá a propagandu, úplne v rozpore s národnoštátnymi záujmami Slovenska.

To, že im pri tom aktívne sekundujú mnohí slovenskí politici radikálnej ľavice a pravice, ako aj stovky dezorientovaných občanov, je ešte smutnejším faktom. Už včera bolo neskoro konať. Inšpiratívne riešenia sú všade vôkol nás.

S pani prezidentkou sa však nezhodujem na jej otvorenej výzve smerom k prípadným predčasným voľbám. Tvrdí, že ak súčasná politická kríza prerastie do vážnej krízy demokracie, tak bude lepšie umožniť občanom nanovo si vybrať svojich volených zástupcov.

Rešpektujem jej názor, no obávam sa, že umožniť v aktuálnej atmosfére občanom „nanovo si vybrať svojich volených zástupcov“, by malo takmer s istotou koncovku v triumfálnom nástupe radikálov zprava i zľava.

História predčasných volieb na Slovensku v tomto smere hovorí jasnou rečou. Samozrejme vnímam, že si mnohí myslia, že v riadnom termíne to môže byť ešte horšie.

Možno som naivný, no myslím si, že aspoň šanca že sa tak nestane a že ešte nie je neskoro túto atmosféru do riadneho termínu volieb zmeniť stále žije a je našou povinnosťou to aspoň skúsiť.

Martin Klus, poslanec NR SRNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…