Domov Týždenník Koment 08/2020: Parlamentné voľby ovládlo Matovičovo hnutie

Koment 08/2020: Parlamentné voľby ovládlo Matovičovo hnutie

0
0

Pomerne prekvapivo sa skončili sobotné parlamentné voľby, v ktorých si slovenskí občania volili svojich zástupcov do Národnej rady SR.

Najväčší úsmev sa po nich objavuje na tvári Igora Matoviča, ktorého hnutie s veľkým náskokom, a pre mnohých prekvapivo, voľby vyhralo, a bude to práve predseda OĽANO, kto bude zostavovať vládu.

V nej nemôže počítať s Progresívcami, ktorí boli v kampani takí suverénni, že akosi pozabudli, že o tom, kto bude po voľbách rozdávať karty, rozhodnú občania a nie ramená na tlačových konferenciách.

Zdá sa, že naprázdno vyjde aj víťaz posledných štyroch parlamentných volieb. Strana SMER-SD síce skončila druhá so ziskom viac ako 18 percent, ale do vlády sa s ňou nepočíta.

Tú by chcel Matovič vytvoriť s Kollárovcami, prekvapivo treťou najsilnejšou stranou, Sulíkovcami a Kiskovcami, ktorí však len tak tak prekročili brány parlamentu.

Samozrejme, máme pre vás pripravené aj iné zaujímavé témy. Poznáte napríklad príbeh najslávnejšej plastovej bábiky na svete? Nie. Tak si ho prečítajte v najnovšom čísle týždenníka Koment.

Prajeme príjemné čítanie!

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…