Domov Týždenník Koment 15/2022: Slovensko poslalo Ukrajine svoj systém protivzdušnej obrany

Koment 15/2022: Slovensko poslalo Ukrajine svoj systém protivzdušnej obrany

0
0

Uplynulému týždňu panovala najmä téma protivzdušnej obrany. Slovensko totiž svoj systém S-300 poskytlo Ukrajine a vláda tak musela odpovedať na obavy, ako bude naša krajina chránená.

O tom, že S-300 by mohol putovať na Ukrajinu, ktorá čelí náletom Ruska, sa hovorilo už nejaký čas. Minulý týždeň sa tieto reči stali realitou. Predseda vlády to potvrdil cestou do Kyjeva, kde sa okrem iného stretol aj s ukrajinským prezidentom Zelenskym.

Opozícii prekáža nielen to, že sa to všetko udialo potajomky, ale aj to, ako bude teraz naša krajina chránená. Na to má však slovenská vláda jasnú odpoveď. Naši spojenci v NATO nám totiž za S-300 poskytli náhradu.

Medzitým u nášho východného suseda pokračuje vojenské vyčíňanie Ruska. Jemne dobrou správou je, že jeho jednotky sa sťahujú na východ krajiny, horšou sú informácie o spúšti, ktorú za sebou nechávajú.

Pápež František vyzval bojujúce strany na mier. Blíži sa totiž sviatok, ktorý je tým najdôležitejším v cirkevnom kalendári, ale aj najkrajším v tomto ročnom období. Veľká noc klope na dvere.

Prečítajte si všetko podstatné v najnovšom vydaní týždenníka Koment.Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Týždenník

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Remišová pripraví Slovensko o 48 miliónov eur

Vicepremiérka Remišová si opäť strelila do vlastného kolena, svojím konaním práve ona prip…