Domov Šport Medzi elitu sa ŠKP neprebojoval

Medzi elitu sa ŠKP neprebojoval

0
0

Hádzanári bratislavského ŠKP napokon zostali pred bránami elitnej šestky v Slovnaft Extralige. Nielenže sa im nepodarilo v rozhodujúcom stretnutí zdolať Nové Zámky, ale – keďže to nemali len vo svojich rukách – ani Modra nezvíťazila nad kvalitným nováčikom z Piešťan, ktorý sa tak medzi elitu dostal.

Takto sa o všetko nehrá

V zápase s Novými Zámkami museli mať domáci „veľké oči“ keď sa chceli dostať medzi najlepších šesť celkov v súťaži. Avšak, všetko zostalo len pri zbožnom prianí.

Objektívnym dôvodom bola absencia troch veľmi cenných hráčov zo zostavy trénera Petra Kostku. Chýbali ľavoruký, výbušný Vaik Pomichal, ktorý prekvapujúco zanechal aktívnu činnosť a jeho absencia bola citeľná v útoku i v obrane.

Vleklé zranenie v driekovej oblasti znemožnilo účasť šikovného a skúseného pivota Borisa Siváka a pre zranenie lýtka nútene odpočíval aj rýchlik na ľavom krídle, Tomáš Kyseľ.

To je pre také družstvo, ako je ŠKP, ozaj citeľná strata. Subjektívnym faktorom bol nepresvedčivý výkon celého tímu a najmä tragické zakončovanie do spodných priestorov hosťujúcej bránky, ktorú chránil menší brankár, oveľa silnejší a istejší práve v dolných rohoch svojej svätyne.

Verným divákom a fanúšikom nevadila samotná prehra, ako skôr jej spôsob. Súper bol rozhodne zdolateľný, napriek oslabeniu družstva ŠKP.

Čo bude nasledovať ďalej?

Tréner Kostka už na stránkach nášho média hovoril aj o alternatíve, keď sa ŠKP nepodarí do prvej šestky dostať. V takom prípade pôjde o zabudovávanie mladých hráčov ešte vo väčšom meradle do zostavy, rehabilitujúci hráči budú mať väčší časový priestor na doliečenie zranení a k slovu sa viac dostane aj kondičný tréner Rudi Pátek.

Výkonnostným cieľom zostane súťaž pre celky na 5. – 8. mieste o Prezidentský pohár. Nadstavba o 7. – 10. miesto začne až 23. februára a prvým súperom ŠKP budú v Bratislave Malacky. Okrem nich budú v tejto skupine s ŠKP bojovať aj Hlohovec a Modra.

Bacha na toho Derviša!

Ani boje v dolnej skupinovej nadstavbe nemusia byť pre ŠKP prechádzkou ružovým sadom. Hlohovec má svoju kvalitu a na jeho lavičku sa dočasne vrátil skúsený tréner Lipták.

Modra a Malacky vždy svoje súboje s ŠKP berú obzvlášť prestížne a tak sa máme na čo tešiť. Hneď prvý súper – Malacky – šokoval v poslednom kole dlhodobej súťaže hádzanársku verejnosť, keď doma dokázal uchmatnúť bod dovtedy vedúcej Považskej Bystrici(!).

Okrem skvelého výkonu brankára Kuklovského zaujala nová posila z Bosny, 201 cm vysoký a 104 kg ťažký kanonier Derviš Birdahič, pred ktorým sa ŠKP bude musieť mať na pozore.

 

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…