Domov Šport Mládež ŠKP sa v Prahe nestratila

Mládež ŠKP sa v Prahe nestratila

0
0

Veľkonočný víkend patril aj hádzanej. V Prahe sa uskutočnil jeden z najväčších a najstarších mládežníckych turnajov na svete – Praque Handball Cup. Počas štyroch dní sa v 44 halách stretlo dovedna 635 tímov z 29 krajín. Bratislavský ŠKP na ňom reprezentovali starší a mladší žiaci a staršie žiačky. Mládežníci z Bratislavy sa na turnaji nestratili, keď starší žiaci sa prebojovali až do finále!

Zverenci Tomáša Kysela so striebornými medailami

Vynikajúci úspech dosiahli na pražskom turnaji starší žiaci, zverenci trénera Tomáša Kysela. Skvelými výkonmi počas celého turnaja sa chalani z ŠKP prebojovali až do finále, kde ich zdolala únava i nesmierne kvalitný sok z Chorvátska.

Hovorí sa, že mládežnícki tréneri nemajú iný cieľ ako výchovu dobre pripravených hráčov pre vyššie kategórie. Bolo by však chybou, keby tréneri nemotivovali svojich hráčov k víťazstvám.

A Tomášovi Kyselovi sa darí jedno i druhé. Úspech na takomto významnom turnaji dozaista povzbudí mlaď k ďalšej svedomitej práci na sebe.

V Prahe sa nestratili ani mladší žiaci a staršie žiačky, ktoré dosiahli striedavé úspechy, ale predovšetkým sa mohli počas štyroch dní konfrontovať so súpermi rôznych hádzanárskych škôl a štýlov.

A to je tá najlepšia škola. Okrem toho na takomto turnaji vzniká mnoho priateľstiev, niektoré často aj na celý život.

Muži začínajú nadstavbu o Ligový pohár

Muži ŠKP začínajú v sobotu 27. apríla nadstavbu Slovnaft extraligy hádzanárov na piatom až ôsmom mieste o Ligový (bývalý Prezidentský) pohár.

V príprave dostal opäť svoj významný priestor kondičný tréner Rudi Pátek a viacerí šikovní dorastenci, ktorí dostávajú v prvom mužstve čoraz viac príležitostí.

V príprave na prvý zápas Ligového pohára v Topoľčanoch, zohrali muži tréningový zápas proti Malackám, ktorý jasne vyhrali a vyskúšali si v ňom množstvo rôznych variantov.

Ženy ŠKP sa v nedeľu stretnú v Senici proti suverénne vedúcemu celku 2. ligy. Dorastenky v sobotu privítajú na Starých Gruntoch nepríjemné súperky z Trenčína, v drese ktorých nastúpi niekoľko mládežníckych reprezentantiek.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …