Domov Šport MS VO FUTBALE: Zas tá politika…

MS VO FUTBALE: Zas tá politika…

0
0

Medzinárodná futbalová federácia musela na tohtoročných majstrovstvách sveta vyšetrovať aj politické provokácie na ihrisku. Švajčiarski futbalisti za ne dostali pokuty. Hráči sa však nepoučili a prišla ďalšia politická kauza a v nej namočený chorvátsky futbalista.

Strelec jedného z dvoch chorvátskych štvrťfinálových gólov Domagoj Vida si neodpustil podpichnutie porazeného súpera. Hoci sa incident neudial priamo na trávniku, keďže šlo o hráča hrajúceho na svetovom šampionáte, aj tento prípad riešila komisia Medzinárodnej futbalovej federácie.

Vida spoločne so svojím bývalým spoluhráčom Ognjenom Vukojevičom zverejnili na sociálnej sieti video, v ktorom venovali víťazstvo chorvátskeho národného tímu nad ruskou zbornou Ukrajine. „Sláva Ukrajine,“ zvolal Vida.

Vzhľadom na napätú politickú situáciu medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou to mnohí prirodzene považovali za politickú provokáciu. „Nemá to nič spoločné s politikou.

Máme v Kyjeve a na Ukrajine stále veľa priateľov. Nemali sme v úmysle niekoho uraziť,“ obhajoval Vida svoje konanie. Treba dodať, že obaja hráči v minulosti spoločne pôsobili v ukrajinskom Dyname Kyjev, pre ktorý Vukojevič stále pracuje ako skaut.

Hrozil mu koniec na MS

Vidovi, ktorého tím bojuje o medaily, hrozil za tento prejav s politických podtextom trest v podobe dvojzápasového dištancu. V semifinálovej fáze turnaja by to pre neho znamenalo šampionátový koniec a pre Chorvátsko stratu jedného z najlepších hráčov v obrane.

FIFA mu napokon udelila len varovanie. Chorvátska futbalová federácia vyzvala oboch hriešnikov, aby sa podobným prejavom vyhli.

Kontroverzné video chorvátskeho obrancu:

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …