Domov Komentáre NAĎ: Buďme na prahu nového školského roka vďační

NAĎ: Buďme na prahu nového školského roka vďační

0
0

Hoci minister školstva spolu s kolegami zo SaS ďalej do práce chodiť odmieta, do školy sa v dnešných dňoch vracajú tisícky slovenských detí, učiteľov a vychovávateľov.

Ako otec dvoch školákov a ako minister spoluzodpovedný za chod krajiny dobre vnímam, čo asi hlavou prechádza mnohým z nás. Kým deti sa bezstarostne vracajú do školy, my dospelí sme si vedomí výziev a náročných dní, ktoré nás čakajú.

S kolegami v strane OĽANO veľmi konkrétne vnímame neistotu, s ktorou sa mnohí pozerajú na najbližšie mesiace.

Ceny rastú naďalej, vojna na Ukrajine sa tiež stále nekončí – akoby nám všetkým nestačili dôležité domáce úlohy, ktoré naša spoločnosť musí zvládnuť v zápase o dobre, slušne a spravodlivo spravovanú krajinu.

V deň jedného z našich hlavných štátnych sviatkov – na výročie Slovenského národného povstania – bývalý trojnásobný premiér, Robert Fico, otvorene reční na jednom pódiu spoločne s veľvyslancom krajiny, ktorá spustila najväčšiu agresiu, akú si náš región pamätá od 2. svetovej vojny.

V tom istom čase jeden z ďalších najskúsenejších slovenských politikov, Richard Sulík, robí druhýkrát za svoju kariéru tú istú chybu a rozhoduje sa oslabiť inak dobre fungujúcu a schopnú vládu.

Áno, čaká nás ťažké obdobie, ale nedá mi nepovedať, že Slovensko má v sebe dosť sily a energie, šikovných a odhodlaných ľudí, aby sme aj túto dobu zvládli. Dejiny nám v roku 2022 prajú – sme súčasťou NATO, súčasťou EÚ, malou, ale rešpektovanou krajinou.

Sme miestom, ktoré dokáže byť oporou slabým a prenasledovaným: stovky ukrajinských detí nastúpia tento týždeň do škôl na Slovensku namiesto svojho domova.

Podľa organizácie UNICEF na Ukrajine Rusi zničili už tisícky škôl a zomrelo takmer tisíc detí. Keď budeme tento týždeň odprevádzať deti do škôl, buďme – napriek všetkým výzvam – vďační za to, kde dnes Slovensko stojí.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…