Domov Komentáre NAĎ: Čas na zmenu: Politruci na obrane musia skončiť

NAĎ: Čas na zmenu: Politruci na obrane musia skončiť

0
0

„Všetko pre vojaka“ bolo ľúbivé heslo, s ktorým generálminister Gajdoš nastupoval do funkcie ministra obrany. Výsledkom jeho pôsobenia je, že po štyroch rokoch si síce vojaci nemajú čo obuť, doslova im padá omietka na hlavu, ale majú aspoň nové čašnícke uniformy (jedna stála viac ako oblek Hugo Boss), nové obrusy, záclony a uteráky za 1,2 milióna eur. No a ešte húfnice Zuzana 2 za vyše 170 miliónov eur, ktoré vojaci ani nepotrebovali ani nechceli.  A nový asfalt na MOSR!

To je asi tak v kocke sumár úspechov SNS na obrane. Vojačky a vojaci sa im za túto „opateru“ vo voľbách adekvátne poďakujú. Okrem toho sa verejnosť za štyri roky bačovania SNS na obrane dozvedela, že rozkaz je nad zákon a že Danko si zaslúži byť kapitánom.

Veď výložky predsa vybozkával. Najnovšie už zúfalo tvrdia, že nákup predražených amerických stíhačiek za 2,4 miliardy eur bol potrebný pre akýsi rozvoj nášho cestovného ruchu.

Asi si zmysleli, že sem budú chodiť výpravy turistov zo zahraničia, aby sa pozreli na tie „hračky“, ktoré budú ale stáť, lebo na ich drahú prevádzku nebudú milióny v rozpočte.

Pripomína mi to nákupy niektorých afrických diktátorov, ktorí sa tešia zo svojich luxusných hračiek. Čo tam po ľuďoch a ich potrebách.

Keďže tieto „prezieravé a strategické“ rozhodnutia nominantov a politrukov SNS vo vedení rezortu akosi verejnosť neocenila, tak sa rozhodli to ľuďom vrátiť tým, že ich do poslednej chvíľky budú oberať o ich peniaze.

Okrem miliónov na podivné nákupy textílií sa to rozhodli skúsiť aj kšeftami na realitnom trhu. Napr. predajom pozemkov vo Vysokých Tatrách za desatinovú trhovú cenu alebo predajom budovy Vojenských lesov a majetkov v Malackách, ktorú si rezort obrany obratom prenajme od nového majiteľa.

Asi takto vyzerá v realite „Všetko pre vojaka“ v podaní SNS. Ešte dobre, že už končia. Škôd narobili už požehnane!

Jaroslav Naď, obranný expert hnutia OĽaNO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…