Domov Komentáre NAĎ: Čo sa podarilo za prvé týždne

NAĎ: Čo sa podarilo za prvé týždne

0
0

Od prvého dňa na ministerstve s mojim tímom makáme na tom, aby Slovensko zvládlo pandémiu, aby sa vojaci mali lepšie a aby rezort fungoval transparentne. Fotky vojakov z karantény v osade v Žehre obleteli celé Slovensko. Vďaka našim vojakom patríme v boji proti koronavírusu medzi najúspešnejšie krajiny na svete.

Perfektne sa počas pandémie osvedčila naša vojenská technika. Cez letisko v Kuchyni dorazilo domov vďaka Spartanom niekoľko stoviek našich vlastných občanov a niekoľko desiatok repatriantov našich susedov.

Papalášstvu s hodnosťami odzvonilo. Povyšovanie a udeľovanie armádnych hodností za politické zásluhy je urážkou vojakov, ktorí na povýšenie musia roky makať a čakať.

Andrejovi Dankovi už z titulov zostáva asi len fejkový JUDr. Na môj návrh vláda schválila zrušenie projektu vozidiel 4×4, na ktorý upozornil aj Úrad pre verejné obstarávanie. Podobným kšeftom na obrane je koniec.

Po rokoch tajenia zmlúv ministrami Gajdošom a Glváčom sme pristúpili k zverejneniu zmlúv na stíhačky F-16 a vrtuľníky Blackhawk. A zverejníme aj ďalšie zmluvy.

Verejnosť má právo poznať  detaily najväčších nákupov v dejinách slovenskej armády. Rozbehli sme prácu na príprave Akčného plánu boja proti hybridným hrozbám.

Vojny sa dnes už nevedú tak ako kedysi a my sa tomu musíme prispôsobiť. S ďalšími rezortmi pripravíme komplexný plán pre boj s dezinformáciami, ochranu strategických podnikov a verejného zdravia, či opatrenia v kyber-bezpečnosti.

Parlament bez problémov a s výraznou väčšinou predĺžil pôsobenie našich vojakov na dôležitej misii v Pobaltí. Aj takto potvrdzujeme jasné proatlantické smerovanie.

V každej voľnej chvíli cestujem po Slovensku a navštevujem posádky. Zatiaľ sa vojakom snažím vyjadriť našu vďaku za ich službu aspoň takto, svojou prítomnosťou.

Verím, že sa mi čoskoro podarí odvďačiť sa im aj lepšou výstrojou, infraštruktúrou a pracovnými podmienkami. Už na tom robíme!

Jaroslav Naď, minister obrany

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…