Domov Komentáre NAĎ: Spoločná zodpovednosť

NAĎ: Spoločná zodpovednosť

0
0

V najbližších týždňoch nás čaká najväčšia logistická operácia v dejinách novodobej slovenskej histórie. Nesie názov „Spoločná zodpovednosť“.

Na túto úlohu sme v rezorte obrany a v ozbrojených silách plne pripravení. Na jej príprave sme pracovali niekoľko týždňov v utajení a v posledných dňoch v plnej prevádzke.

Úspech tejto operácie však záleží predovšetkým od vás, slovenských občanov. Len na vás záleží, či účasť na celoplošnom testovaní bude dostatočne vysoká a či sa nám spoločne podarí spomaliť šírenie pandémie tak, aby sa naša ekonomika mohla opätovne nadýchnuť. Realizácia tejto operácie bude vyžadovať zodpovednosť od nás všetkých.

Zodpovednosť leží na pleciach občanov najmä pokiaľ ide o účasť na celoplošnom testovaní, ale nielen tam. Do samotnej operácie nás čakajú ešte dva týždne. Dovtedy musíme byť všetci zodpovední v dodržiavaní platných opatrení.

Buďme tiež opatrní a zodpovední pri diskusiách, ktoré budeme viesť doma, s priateľmi, v rodinách, vo virtuálnom priestore – šírme len overené informácie.

Zodpovednosť leží aj na pleciach všetkých politikov. Som vďačný našim koaličným partnerom za to, že sme sa dokázali zjednotiť a podporiť myšlienku celoplošného testovania.

Verím, že opoziční politici túto vážnu situáciu nezneužijú. Verím, že aj oni sa rozhodnú zhodiť aspoň na chvíľu politické rukavice.

Najväčšia zodpovednosť leží na pleciach ozbrojených síl. Verím, že všetci príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky vydajú zo seba v ďalších dňoch to najlepšie.

Už počas prvej vlny ukázali, že sa na nich môžeme spoľahnúť, čím si vyslúžili obdiv i vďaku celej verejnosti. Som presvedčený, že to opätovne zvládnu.

Na ich prácu sa bude pozerať celý svet a už teraz som na nich všetkých nesmierne hrdý!

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 47/2020: Argentínska futbalová legenda je už v nebi

Športový svet je chudobnejší o jednu z najväčších futbalových legiend. Fantastického hráča…