Domov Komentáre NAĎ: Žiadna povinná vojenská služba sa nechystá

NAĎ: Žiadna povinná vojenská služba sa nechystá

0
0

Tvorivosť a nezodpovednosť niektorých novinárov naozaj nemá hraníc. Už som v politike videl všeličo, ale minulý týždeň priniesol takú nezodpovednosť, nad ktorou sa až rozum zastaví.

2. augusta jeden slovenský týždenník priniesol článok, ktorý vo videu uvádza týmito tvrdeniami:

„Jaroslav Naď plánuje obnovenie povinnej vojenskej služby – Na rozdiel od minulosti bude služba vlasti trvať tri roky – Aby sa z chlapcov stali chlapi.”

Článok pokračoval aj takto: „Väčšina mladých netuší, ako bez džojstiku či počítačovej myši vystreliť zo samopalu, a bez smartfónu pomaly netrafia do potravín.”

Autor evidentne podľahol pokušeniu využiť tému vojenskej služby pre zábavu. Nepodarilo sa.

Článok vyšiel v sekcii „Naša fikcia” – ale toto označenie bolo na stránkach týždenníka samozrejme len nenápadné. Poplach bol na svete.

Správa sa rýchlo rozšírila slovenskými sociálnymi sieťami a ďalšími médiami. Pokus prerušiť uhorkovú, dovolenkovú sezónu fiktívnou poplašnou správou sa podaril a množstvo vystrašených ľudí sa začalo obracať priamo na ministerstvo.

Je prejavom hlbokej nezodpovednosti, aby v dnešnej dobe dezinformácií „profesionálni” novinári vôbec cielene vyrábali fiktívne správy.

A je absolútnym vrcholom nezodpovednosti, ak sa témou takej správy stane niečo tak citlivé, ako povinná vojenská služba, a to v čase, kedy za našimi vlastnými hranicami stále zúri vojna.

Takže ešte raz: žiadna povinná vojenská služba sa nechystá, táto správa bola od začiatku fikciou.

Často občanom hovorím, aby boli opatrní, aké informácie či správy čítajú a sledujú – a to platí aj naďalej. Je však prvoradou povinnosťou novinára svojim čitateľom v tomto pomôcť a nie im to sťažovať.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…