Domov Šport Nadal našiel na antuke premožiteľa, rebríček ATP má tak staronového lídra

Nadal našiel na antuke premožiteľa, rebríček ATP má tak staronového lídra

0
0

Vo svetovom tenisovom rebríčku ATP sa udiali ďalšie výrazné zmeny. Turnaj v Madride pripravil o prvenstvo Španiela Rafaela Nadala a staronovou svetovou tenisovou jednotkou je Švajčiar Federer, ktorý si v tejto časti sezóny doprial oddych.

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa opäť vrátil na čelo rebríčka ATP. Tentokrát za to môže vďačiť Rafaelovi Nadalovi, ktorý nezvládol turnaj na domácej antuke, hoci je známy svojou dominanciou na tomto povrchu.

Tentokrát mu ani domáca pôda v Madride a ani jeho obľúbená antuka šťastie nepriniesli. Vo štvrťfinále mu šancu na obhájenie titulu zobral rakúsky tenista Dominik Thiem, ktorý nasadenú jednotku zdolal za 117 minút v dvoch setoch 5:7 a 3:6.

O podobnú senzáciu sa postaral už v minulosti a to v roku 2017 na turnaji v Ríme, kedy Thiem prerušil Nadalovu šnúru 50 vyhratých zápasov na antuke.

Napriek skvelej forme a „odstráneniu“ najväčšieho favorita v pavúku, Thiem trofej v Madride nad hlavu nezdvihol. Vo finále nestačil na ďalšieho mladého talentovaného tenistu Nemca Alexandra Zvereva.

Federer, Nadal, Zverev

Vďaka triumfu si Zverev udržal tretie miesto v rebríčku ATP. Prvé miesto teda Nadal „prepustil“ Federerovi, ktorý podobne ako vlani antukovú sezónu vynecháva.

Federer tak predlžuje svetový rekord v dĺžke strávených týždňov na 1. mieste rebríčka na 309. Najlepším slovenským tenistom v rebríčku je koniec prvej stovky okupujúci Lukáš Lacko na 99. pozícii.

pepe, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…