Domov Šport Nadal získal na US Open tretí titul, Stephensová premiérový

Nadal získal na US Open tretí titul, Stephensová premiérový

0
0

Na záverečnom tenisovom grandslamovom turnaji US Open sa medzi mužmi prekvapenie nekonalo. Rafael Nadal ako nasadená jednotka nedal vo finále žiadnu šancu Juhoafričanovi Kevinovi Andersnovi. Medzi ženami sa z premiérového triumfu tešila Američanka Sloane Stephensová.

Rafael Nadal sa stal tretíkrát v kariére víťazom US Open. Vo finále si poradil s Juhoafričanom Kevinom Andersonom 6:3, 6:3, 6:4. Španiel získal celkovo 16. titul z podujatí veľkej štvorky a upevnil si druhé miesto v historických tabuľkách.

Na čele je s 19 trofejami Švajčiar Roger Federer. Nadal v New Yorku nadviazal na triumfy z rokov 2013 a 2010, keď vo finále zdolal Srba Novaka Djokoviča.

Po štvrtý raz ukoristil v jednej sezóne minimálne dva grandslamové tituly. V júni vyhral desiatykrát antukový Roland Garros v Paríži. Z Flushing Meadows si odnáša prémiu 3,7 milióna dolárov a 2000 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Výnimočný rok pre Nadala aj Andersona

Pre 31-ročného Andersona je už postup do finále životný úspech. V rebríčku sa posunul na 15. miesto. Nadal počas slávnostného ceremoniálu označil rok 2017 za výnimočný. „Bol to pre mňa neuveriteľný rok.

Na Roland Garros som získal prvý grandslamový titul po trojročnej pauze a teraz som vybojoval ďalšiu trofej. V New Yorku som prežil výnimočné dva týždne, moje výkony sa zlepšovali od zápasu k zápasu. Kevinovi blahoželám k postupu do finále, po vážnom zranení sa dokázal obdivuhodne vrátiť.“

Prvý grandslamový titul pre Stephensovú

Americká tenistka Sloane Stephensová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na US Open. Vo finále zdolala svoju krajanku Madison Keysovú hladko 6:3, 6:0 a získala prvý grandslamový titul.

Na záverečnom grandslame sezóny postupne získala skalpy štyroch hráčok elitnej svetovej dvadsiatky – Slovenky Dominiky Cibulkovej, Lotyšky Anastasii Sevastovovej, Američanky Venus Williamsovej a Keysovej.

Z New Yorku si odnáša prémiu 3,7 milióna dolárov a 2000 bodov do svetového rebríčka. V jeho novom vydaní sa posunula na 17. priečku. „Je to niečo fantastické.

Ďakujem celému môjmu tímu za to, že ma podporoval aj vo chvíľach, keď mi bolo najťažšie. Špeciálne poďakovanie patrí mojej mame. Absolvovali sme spolu dlhú cestu. Ona ma priviedla k tenisu.

Madison chcem zablahoželať k skvelému turnaju. Je to jedna z mojich najlepších kamarátok na okruhu, ak nie vôbec najlepšia. Najradšej by som bola, keby sa dnes zápas skončil remízou, no jedna z nás musela vyhrať,“ uviedla Stephensová vo svojom príhovore.

Finálové výsledky US Open

ženy – dvojhra:
Sloane Stephensová (USA) – Madison Keysová (15-USA) 6:3, 6:0
ženy – štvorhra:
Chan Yung-Jan, Martina Hingisová (2-Taiw./Švaj.) – Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková (7-ČR) 6:3, 6:2
muži – dvojhra:
Rafael Nadal (1-Šp.) – Kevin Anderson (28-JAR) 6:3, 6:3, 6:4
muži – štvorhra:
Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (12-Hol./Rum.) – Feliciano Lopez, Marc Lopez (11-Šp.) 6:4, 6:3
mix – štvorhra:
Martina Hingisová, Jamie Murray (1-Švaj./V.Brit.) – Hao- Ching Chan, Michael Venus (3-Tai./N.Zél.) 6:1, 4:6, 10:8