Domov Šport Nasťa sa predstavila na nórskej exhibícii

Nasťa sa predstavila na nórskej exhibícii

0
0

Anastasia Kuzminová síce zarmútila fanúšikov, keď minulý rok ohlásila koniec kariéry, avšak už vtedy informovala, že z času na čas ju na pretekoch ešte uvidíme. Minulý týždeň sa predstavila na exhibičnom podujatí Ski festival Blink 2019 v nórskom meste Sandnes.

V uliciach 77 tisícového nórskeho mesta sa na štart pretekov s hromadným štartom v letnom biatlone postavilo 12 pretekárok.

Trojnásobnej olympijskej víťazke Kuzminovej nevyšla najmä druhá streľba, keď v leže minula až tri terčíky a musela tak absolvovať tri trestné okruhy okolo kruhového objazdu.

To ju stálo veľa času a do cieľa prišla až na poslednom mieste. Víťazkou sa stala Švédka Hanna Öbergová, ktorá dosiahla čas 13:09,3 min. Druhá skončila Švédka Mona Brorssonová, tretiu priečku si vybojovala domáca Marte Olsbuová‑Röiselandová.

Na druhý deň pokračovalo podujatie rýchlostnými pretekmi, v ktorých sa predstavilo celkovo až 47 pretekárok. Anastasia Kuzminová sa z kvalifikačných jázd tesne prebojovala do 12-členného finále.

V ňom rodáčka z ruského Ťumenu finišovala na deviatej pozícii so stratou 26 sekúnd na víťaznú Nórku Marte Olsbuovú‑Röiselandovú. Tá časom 7:31,2 min zdolala o šesť desatín sekundy Švédku Hannu Öbergovú a o jednu sekundu krajanku Tiril Eckhoffovú.

Nasťa si však pripísla cenný skalp, v podobe víťazky Svetového pohára Talianky Dorothey Wiererovej. „Tentokrát bolo pre mňa veľmi ťažké pretekať, ale som veľmi rada, že stále dokážem bojovať o najlepšiu desiatku.

Deviate miesto nie je zlé,“ zhodnotila svoj výkon na exhibičnom podujatí biatlonistka, ktorá priniesla Slovensku veľké úspechy.

max, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slováci na Nemeckom pohári poslední

Slovenskí hokejoví reprezentanti sa koncom minulého týždňa predstavili na tradičnom medzin…